وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان تایید می کند که تاکنون 10 شهروند کشور مبتلا به ویروس کرونا در ایران جان باخته اند.

سید حسین عالمی بلخی، وزیر امورمهاجرین امروز یک‌شنبه(25حوت) در جلسه استماعیه مجلس نمایندگان گفت: “تاکنون 10 شهروند افغانستان مبتلا به ویروس کرونا در ایران جان داده اند و ایران افرادی را که به دلیل این بیماری جان می‌دهند، به صورت قرنطین دفن می‌کند”.

بلخی افزود: “خیلی‌ها خبررسانی و اطلاع‌رسانی نمی‌شود، ما تا کنون کسانی را که توانستیم تشخیص بدهیم، مشخصا حدود ده نفر اند که در اثر بیماری (ویروس) کرونا در ایران فوت کرده‌اند”.

وزیر مهاجرین از شمار مبتلایان مهاجران افغانستان در ایران به ویروس کرونا اظهار بی‌خبری کرده، گفت که مهاجران افغانستان به صورت گسترده و سیل‌آسا در حال بازگشت از ایران اند.

Alemi Balki

عالمی همچنان خاطرنشان کرد که روزانه حدود ۱۵ هزار نفر از ایران به افغانستان باز می گردد و خطر ابتلای آن‌ها به ویروس کرونا را در راه و در نقطه صفر مرزی افزایش داده است.

از سویی هم شماری از نمایندگان مجلس با وجود شکایت ها از نبود وسایل طبی تشخیص کرونا در مرز افغانستان و ایران، خواهان قرنطین عودت کنندگانی شد که از شهر قم ایران به افغانستان بازگشت می کنند.

این در حالی است که پس از شیوع ویروس کرونا در ایران، تاکنون واقعات مثبت این ویروس در افغانستان به 16 مورد رسیده که بیشتر آنان از ایران برگشته اند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *