رئیس‌جمهور غنی سنگ تهداب شفاخانه 100 بستر قلب نیروهای امنیتی و دفاعی را در کمپلکس اداری امنیت ملی در افشار گذاشت.

محمد اشرف غنی امروز پنج‌شنبه(11میزان) در مراسم تهداب‌گذاری این شفاخانه گفت: “نیروهای امنیتی که به بیماری قلبی دچار می‌شوند، پس از این در داخل کشور مداوا خواهند شد”.

او به مسوولین مربوط هدایت داد که شرکت قراردادی ساخت این شفاخانه را تشویق نمایند تا آن را در مدت دو سال تکمیل کند و در هماهنگی با اداره تدارکات ملی، تمام وسایل و لوازم مورد نیاز را فراهم نموده و در خصوص استخدام پرسونل مسلکی برای این شفاخانه، سرمایه‌گذاری صورت گیرد.

Ghani

رییس‌جمهور همچنان ابراز امیدواری کرد که شفاخانه پولیس نیز به زودترین فرصت به شفاخانه معیاری مبدل گردد. به گفته او، خدمات شفاخانه‌های نظامی بهتر شده است، اما در شفاخانه‌های ملکی هنوز هم مشکلات موجود بوده و به توجه بیشتر نیاز دارند.

در هیمن حال حبیب‌الرحمن روشان، رییس تعمیرات ریاست عمومی امنیت ملی می‌گوید که شفاخانه قلب نیروهای امنیتی و دفاعی، در ساحه 13 جریب زمین، در چهار طبقه و مطابق معیارهای جهانی اعمار می‌شود. تعمیر این شفاخانه در صورت نیاز، ظرفیت ارتقا الی ده طبقه و دوصد بستر را نیز دارا می‌باشد.

به گفته وی، اداره تدارکات ملی، قرارداد ساخت این شفاخانه را با یک شرکت ساختمانی به ارزش 375.6 میلیون افغانی به امضا رسانده و در مدت سه سال به پایه اکمال می‌رسد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *