کمیسیون شکایات انتخاباتی اعلام کرده که تاکنون 57 شکایت از کارزهای انتخاباتی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری در سراسر کشور ثبت شده که به تمام آن مطابق قانون و طرزالعمل‌های انتخاباتی رسیدگی شده است.
اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی امروز یک‌شنبه(17سنبله) در مراسم افتتاح مرکز معلوماتی این کمیسیون، تاکید کردند که با جدیت با هر نوع بی‌نظمی در انتخابات ریاست جمهوری مطابق قانون برخورد خواهند کرد.
زهره بیان شینواری، رئیس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی اطمینان داد که کمیسیون شکایات برای رسیدگی به شکایات انتخابات ریاست جمهوری آمادگی کامل دارد.

Elections
در همین حال دین محمد عظیمی، معاون این کمیسیون در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر ثبت و رسیدگی به شکایات دوره مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری خاطرنشان ساخت: “تاکنون حدود ۵۷ شکایت از سراسر کشور ثبت شده است که به تمام آن مطابق قانون رسیدگی شده است”.
عظیمی همچنان افزود، بیشترین شکایات مربوط به تخطی و تخلف تیم‌های انتخاباتی ثبات و همگرایی و دولت‌ساز بوده که از سوی کمیسیون شکایات مورد رسیدگی قرار گرفته و مرتکبین آن توصیه، اخطار و حتی جریمه شده‌اند.
او به نامزدان انتخابات ریاست جمهوری هشدار داد که به فکر تقلب در انتخابات پیشرو نباشند و این کمیسیون از تمام توان برای تأمین شفافیت و عدالت انتخاباتی استفاده می‌کند.
عظیمی همچنان از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری خواست تا با پررنگ کردن مبارزات انتخاباتی‌شان در جهت کشانیدن شهروندان به پای صندوق های رای تلاش جدی نمایند.
قرار است انتخابات ریاست جمهوری به تاریخ 6 میزان 1398 در سراسر کشور برگزار شود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *