ارگ ریاست جمهوری افغانستان با استقبال از آمدن گلبدین حکمتیار می گوید که پیوستن او به روند صلح برای تامین صلح و ثبات در این کشور موثر خواهد بود.

پس از آن که گلبدین حکمتیار پس از امضای توافق نامه صلح، صبح امروز( 9ثور)، در میان جمعی از هوادارانش در شهر مهترلام ولایت لغمان حضور یافت، حکومت افغانستان می گوید که از ورود او استقبال می کند. آقای حکمتیار قرار است در چند روز آینده به کابل بیاید.

ارگ ریاست جمهوری با انتشار اعلامیه ای گفته است که “آمدن حکمتیار در تامین صلح و ثبات، پیشرفت و توسعه تاثیرات قابل ملاحظه ای خواهد داشت زیرا او می خواهد با حکومت این کشور در عرصه های مختلف همکاری نماید.”

در این اعلامیه آمده است که “مذکرات صلح با حکمتیار و آمدن او نشان دهنده آن است که افغان ها می توانند از طریق مذاکرات بین الافغانی، راه حل های اساسی و مسالمت آمیز را بیابند.”

موافقت نامه صلح با حزب اسلامی که در ماه میزان سال گذشته خورشیدی، از سوی رییس جمهور و گلبدین حکمتیار به امضا رسید

رییس جمهور افغانستان هم چنین بار دیگر از طالبان و مخالفان مسلح خواسته است که به جای ویرانی، تباهی و جنگ و خشونت، به روند صلح پیوسته و برای تامین امنیت و رفاه در این کشور تلاش نمایند.

در اعلامیه ارگ ریاست جمهوری آمده است که حکومت این کشور اراده ای قوی برای برقراری صلح در کشور دارد.

حکمتیار در لغمان

گلبدین حمکتیار که از چند روز گذشته در ولایت لغمان حضور دارد. او صبح امروز برای اولین بار در میان هوادارانش حضور یافت و در اولین حضورش گفت که با پیام صلح آمده است و از طالبان نیز خواست تا دست از جنگ کشیده و همانند او برای ایجاد افغانستانی امن و آباد تلاش کنند.

رهبر حزب اسلامی گفت که زمانی، نیاز به جهاد بود اما اکنون این کشور به صلح نیازمند است و او نیز می خواهد برای ایجاد افغانستان عاری از جنگ، در کنار کابل با گروه های هراس افگن مبارزه کند.

hekmatyar1
آقای حکمتیار صبح امروز برای اولین بار در میان هوادارانش در لغمان حضور یافت و در اولین حضورش گفت که با پیام صلح آمده است

آقای حکمتیار، افغانستان را خانه مشترک همه افغان‌ها دانست و گفت که از این پس به مبارزات و فعالیت‌های سیاسی خود برای ایجاد کشور آباد و امن ادامه خواهد داد.

او در بخش دیگری از سخنانش گفت که فرستادن نیروهای نظامی بیشتر خارجی نمی تواند به پایان دادن به جنگ در این کشور کمک نماید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *