زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان می گوید، شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه ای برای تایید توافق نامه صلح امریکا و طالبان تصویب کرده است.

خلیلزاد بامداد امروز چهارشنبه(21حوت) در توییتر اش نگاشته است: “امروز شورای امنیت سازمان ملل متحد با اتفاق آراء قطعنامه ای را برای تایید توافقنامه که هفته گذشته آن را با طالبان امضا نمودیم و اعلامیه مشترک ایالات متحده و دولت افغانستان، تصویب نمود”.

در این قطعنامه شورای امنیت که با اکثریت آرا تصویب شده، از طالبان و دولت افغانستان خواسته شده که تا تدابیر اعتمادسازی را ادامه دهند و سریعتر به سوی مذاکرات بین الافغانی حرکت کنند.

un

در این قطع‌نامه آمده که هیئت گفتگوکننده صلح حکومت افغانستان باید فراگیر و متشکل از رهبران سیاسی و جامعه‌ مدنی به‌شمول زنان باشد.

خلیلزاد تاکید کرده است: “این قطعنامه نمایانگر حمایت جامعه جهانی از رویکرد ما برای امنیت جهان از افغانستان می باشد، و صلح، وحدت و حاکمیت برای مردم افغانستان.”

این قطعنامه ده روز پس از امضای توافقنامه صلح میان طالبان و امریکا تصویب شده است. از سوی دیگر، رییس جمهور غنی فرمان آزادی زندانیان طالب را به عنوان بخشی از این توافقنامه صادر کرده است. روز گذشته نیز امریکا روند کاهش نیروهایش از افغانستان را آغاز کرد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *