۵۰ سال بعد؛ چگونه اولین انسان در روز ۲۰ جولای بر ماه قدم گذاشت

۵۰ سال بعد؛ چگونه اولین انسان در روز ۲۰ جولای بر ماه قدم گذاشت

۲۹ / سرطان ۱۳۹۸ | ۰ دیدگاه

پنجاه سال پیش، در چنین روزی (۲۰ جولای ۱۹۶۹) یک شهروند آمریکا به عنوان اولین انسان بر سطح  ماه پای گذاشت. نیل آرمسترانگ در جریان ماموریت آپولو ۱۱ قدم بر سطح ماه گذاشت. با این گام بشر ماه را فتح کرد. آن‌روز مأموریت فضایی متفاوت و منحصربه‌فرد انجام شد. این موضوع باعث شد که جست‌وجوهای انسان در خارج از کره زمین به‌طور کامل تغییر کند.

داستان آغازین

نیل آرمسترانگ در ۵ آگست ۱۹۳۰ میلادی در شهر واپاکونتا در ایالت اوهایو، متولد شد. او در ناو آمریکا در جریان جنگ کره، در میان سال‌های ۱۹۴۹ تا ۱۹۵۲ خدمت کرد. در سال ۱۹۵۵ مدرک انجنیری هوانوردی را از دانشگاه پردو بدست آورد. سال‌های بعد مدرک فوق‌لیسانس انجنیری هوانوردی خود را از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در سال ۱۹۷۰ بدست آورد.

آپولو ۱۱

در ماه جولای سال ۱۹۶۹، برای اولین بار ناسا اسامی خدمه انتخاب شده ماموریت آپولو ۱۱ را نشر کرد. از نیل آرمسترانگ به عنوان فرمانده این ماموریت نامبرده شد. مسئولیت‌های او در این ماموریت شامل حضور بر روی ماه بود.

پنجاه سال پیش، در چنین روزی (20 جولای 1969) یک شهروند آمریکا به عنوان اولین انسان بر سطح ماه پای گذاشت

پنجاه سال پیش، در چنین روزی (۲۰ جولای ۱۹۶۹) یک شهروند آمریکا به عنوان اولین انسان بر سطح ماه پای گذاشت

پرتاب موفق

فضاپیمای آپولو ۱۱ در ۱۶ جولای ۱۹۶۹، از ایالت فلوریدای آمریکا پرتاب شد.سه سرنشین آن در سفری چهار روزه به سمت ماه توانستند بر ماه قدم بگذارند.

آرمسترانگ فرآیند فرود فضاپیمای را برعهده گرفت. آن ها در ساعت ۱۶:۱۴ و زمانی که فقط ۲۵ درصد سوخت باقی مانده بود فرود آمدند.

حرکات آنها به صورت زنده به زمین مخابره می شد و به نمایش درمی‌آمد. آرمسترانگ در ساعت ۱۰ و ۵۴ دقیقه شب ۲۰ جولای، پای چپ خود را بر روی سطح ماه قرار داد.

۲ ساعت بر روی ماه

آرمسترانگ و یک همکار او برای حدود ۲ ساعت و ۳۶ دقیقه سطح ماه را در اطراف محل فرود خود جستجو کردند. آنها حدود ۲۲ کیلوگرم از مواد شامل ۵۰ قطعه سنگ را جمع‌آوری نموده و آزمایش های را نیز انجام دادند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید