دادستانی کل: در جریان یک ماه 257 قضیه در معاونت امورعسکری این اداره ثبت و بررسی شده |
دادستانی کل: در جریان یک ماه ۲۵۷ قضیه در معاونت امورعسکری این اداره ثبت و بررسی شده

بازتاب خبرهای 13 حمل 1398

Image Title
۱۳ / حمل ۱۳۹۸

دادستانی کل: در جریان یک ماه ۲۵۷ قضیه در معاونت امورعسکری این اداره ثبت و بررسی شده

اداره دادستانی کل افغانستان می گوید در ماه حوت سال ۱۳۹۷ در سراسر کشور ۲۵۷ قضیه در معاونت این اداره در امور عسکری ثبت و بررسی شده است.

دادستانی کل با نشر یک خبرنامه امروز سه شنبه (۱۳حمل) گفته که بر اساس گزارش معاونت دادستانی در امور عسکری، در ماه حوت سال ۱۳۹۷ خورشیدی، در سراسر کشور ۲۵۷ جرایم جنایی اتفاق افتاده است.

AGO 2

در خبرنامه دادستانی کل امده است که ۶۱ قضیه پس از ترتیب اتهام نامه و صورت دعوی، به محکمۀ ابتدایی محول شده که در مورد ۱۷ قضیۀ آن فیصله گردیده است. کار روی ۱۴۴ مورد دیگر آن جریان دارد.

در این گزارش آمده که پنج قضیه به مراجع مربوط مسترد شده و ۲۲ قضیۀ دیگر، نسبت عدم دلایل کافی الزام حفظ شده است.

براساس گزارش معاونت دادستانی کل این قضایا مشمول ۲۱ مورد جرایم علیه اشخاص، ۱۰ مورد جرایم علیه اموال (فریب‌کاری، جعل و تزویر، رشوه، اخاذی غیر قانونی و اختلاس) و ۱۴ مورد جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی، می باشد.

طبق آمار ارائه شده در این گزارش، بابت جرایم نقدی، مبلغ یک میلیون و ۴۳۲ هزار و ۸۲۰ افغانی، نیز به حساب قطعی دولت تحویل بانک مرکزی گردیده است.

۱۳ / حمل ۱۳۹۸

افغانستان خواهان گشایش سفارت بلاروس در کابل شد

وزارت خارجه کشور خواهان گشایش سفارت بلاروس در کابل و سرمایه گذاری آن کشور در بخش های زراعت، تولید برق، بلند بردن ظرفیت جوانان و آموزش شد.

Afghanistan and Belarus

وزارت خارجه با نشر یک خبرنامه امروز سه شنبه (۱۳حمل) گفته که صلاح‌الدین ربانی وزیر امور خارجه افغانستان این درخواست را در دیدار با با اولیگ ایوانف سفیر غیر مقیم جمهوری بلاروس در افغانستان مطرح کرده است.

در این دیداراولینگگ ایوانف، در مورد سفر وزیر صنایع کشورش که قرار است سه توافقنامه با وزارت های تحصیلات عالی، اطلاعات و فرهنگ و دفاع افغانستان امضا نماید، به وزیر خارجه معلومات داده است.

۱۳ / حمل ۱۳۹۸

ناتو برای مذاکرات بین الافغانی صلح زمینه سازی می کند

نیکولاس کی نماینده ملکی ناتو برای افغانستان گفته که ناتو می کوشد تا در زمینه سازی برای مذاکرات بین الافغانی را میان دولت افغانستان و طالبان کمک کند.

nato

وزارت خارجه امروز سه شنبه (۱۳حمل) با نشرخبرنامه گفته است که نیکولاس کی در دیدار با ادریس زمان معین سیاسی این وزارت ضمن تاکید بر تداوم حمایت ناتو از دولت افغانستان گفته که ناتو کوشش خواهد نمود تا زمینه مذاکرات بین الافغانی را میان دولت افغانستان و طالبان فراهم سازد.

ادریس زمان معین سیاسی وزارت خارجه در این دیدارضمن قدردانی از حمایت کشورهای عضو ناتو در سال های گذشته از افغانستان در رابطه به نشست سوم پروسه کابل، لویه جرگه مشورتی صلح، پروسه صلح به رهبری و مالکیت حکومت افغانستان و انتخابات ریاست جمهوری صحبت نموده و گفته است که تداوم حمایت کشورهای عضو ناتو در این راستا ضروری است.

۱۳ / حمل ۱۳۹۸

پلان امنیتی خالد تصویب شد

ارگ ریاست جمهوری از تصویب پلان امنیتی خالد به منظور بهبود وضعیت امنیتی سراسر کشور خبر داده است.

arg 2

ارگ ریاست جمهوری امروز سه شنبه (۱۳حمل) گفته که جلسه امنیتی به ریاست محمداشرف غنی رئیس‌جمهور با حضور داشت داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی و رهبری سکتور امنیتی روی جزئیات پلان امنیتی سال ۱۳۹۸ بحث های مفصل صورت گرفته است.

به گفته ارگ پلان امنیتی خالد به منظور  بهبود وضعیت امنیتی سراسر کشور به خصوص شهرها و شاهراه ها، سرکوب دشمن، شناسایی ساحات زیر تهدید، تدابیر امنیتی انتخابات، .جلوگیری از تلفات ملکی و‌ تعبیۀ درست قوا تطبیق و عملی می‌گردد.

۱۳ / حمل ۱۳۹۸

مرکزعدلی وقضایی مبارزه علیه مسکرات ومواد مخدر 29 تن را در پیوند به قاچاق مواد مخدر مجازات کرد

مرکزعدلی وقضایی مبارزه علیه مسکرات ومواد مخدر اعلام داشته که ۲۹ تن در پیوند به ۲۰ قضیه جرایم قاچاق مسکرات و مواد مخدر طی یک هفته گذشته مجازات شده اند.

CNJC

مرکزعدلی وقضایی مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر با نشر یک خبرنامه امروز سه شنبه (۱۳حمل) گفته که این ۲۹ تن ازجانب محاکم ابتدائیه واستیناف این مرکز طی جلسات علنی از دو سال الی ۱۸ سال حبس محکوم به مجازات شده اند.

این مرکز در ادامه افزوده که ارگان های کشفی و امنیتی طی یک هفته گذشته ۲۰ تن مظنون را درپیوند به ۱۷ قضیه قاچاق مواد مخدر بازداشت کرده و پرونده های آن ها تشکیل شده است.