11 نامزد وزیر از مجلس افغانستان رای اعتماد گرفتند |
۱۱ نامزد وزیر از مجلس افغانستان رای اعتماد گرفتند

۱۱ نامزد وزیر از مجلس افغانستان رای اعتماد گرفتند

۱۳ / قوس ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

نمایندگان مجلس افغانستان امروز دوشنبه به ۱۱ نامزد وزیر کابینه افغانستان رای اعتماد دادند اما نرگس نهان، نامزد وزیر وزارت معادن و پطرولیم، از سوی مجلس نمایندگان رد شد و نتوانست رای اعتماد لازم برای رسیدن به این وزارت را بدست آورد.

عبدالرووف ابراهیمی رییس مجلس افغانستان گفت که هر نامزد وزیر باید ۱۱۲ رای بدست آورد تا به عنوان وزیر انتخاب گردد.

شهزاد گل آریوبی با ۱۱۵ رای به عنوان وزیر مخابرات و تکنالوژی، مصطفی مستور با کسب ۱۵۵ رای به عنوان وزیر اقتصاد، گل آغا شیرزی با کسب ۱۵۸ رای به عنوان وزیر سرحدات و قبایل، نصیر احمد درانی با کسب ۱۴۴ رای به عنوان وزیر زراعت و مالداری و مجیب الرحمان کریمی با ۱۲۹ رای به عنوان وزیر احیا و انکشاف دهات انتخاب شدند.

از سوی دیگر حمید طهماسی با ۱۴۹ رای، نجیب الله خواجه عمری با ۱۲۴ رای، فیض الله ذکی با  ۱۲۶ رای و یما یاری با کسب ۱۵۶ رای به ترتیب برای رهبری وزارت‌های ترانسپورت، تحصیلات عالی، کار و امور اجتماعی و فواید عامه این کشور مورد تایید نمایندگان مجلس قرار گرفتند.

هم‌چنین مجلس افغانستان به دو نامزد وزیر نهادهای امنیتی این کشور رای اعتماد داد. طارق شاه بهرامی با کسب ۱۴۱ رای وزیر دفاع شد و ویس احمد برمک نیز با کسب ۱۷۳ رای به عنوان وزیر امور داخله انتخاب شد.

اما نرگس نهان که برای رهبری وزارت معادن و پطرولیم افغانستان به مجلس معرفی شده بود نتوانست رای اعتماد لازم را بدست آورد. او با کسب ۱۰۷ رای مورد تایید مجلس قرار نگرفت.

این ۱۲ نامزد وزیر به تاریخ ۴ قوس سال جاری از سوی سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری به مجلس نمایندگان معرفی شده بودند.

شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخنگوی ریاست‌جمهوری از رای اعتماد مجلس به این وزرا استقبال کرده و آن را موفقیتی برای کابینه این کشور دانست.

با این حال، نامزد وزیران وزارت های معارف، اطلاعات و فرهنگ و امور خارجه تاکنون از سوی حکومت به مجلس نمایندگان معرفی نشده‌اند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان پارلمان حکومت افغانستان سرور دانش کابینه افغانستان مجلس نمایندگان افغانستان نامزد وزیران نرگس نهان نهادهای امنیتی وزارت داخله افغانستان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید