پیشکش 60 هزار دالری دولت سویس برای زندگی در یکی از روستاهای کوهستانی |
پیشکش ۶۰ هزار دالری دولت سویس برای زندگی در یکی از روستاهای کوهستانی

پیشکش ۶۰ هزار دالری دولت سویس برای زندگی در یکی از روستاهای کوهستانی

خبرنگار خبرنامه

علی اکبر
خبرنگار خبرنامه

۲ / قوس ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

شهرک آلبینان در سویس یکی از چندین شهرک‌های کوهستانی این کشور است که در این اواخر به دلیل کوچ بسیاری از باشندگان این شهرک به مرکز شهر، با ویرانی و تعطیل روبرو است.

شهرک آلبینان در یک دره‌ی جذاب در ارتفاع ۱۳۰۰ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده که براساس گفته‌های مسوول شهرداری این شهرک از منظره‌های طبیعی فوق‌العاده و نور آفتاب برخوردار می‌باشد.

بیت جوست، مسوول شهرداری این شهرک می‌گوید که در یک سال گذشته بسیاری از باشندگان، این شهرک را ترک کرده و به مرکز شهر کوچ کرده‌اند. اکنون، تنها ۲۴۰ نفر در این شهرک باقی مانده‌اند که از میان آنان فقط ۷ کودک با استفاده از اتوبوس به مکاتب شهرک‌های دیگر می‌روند. به گفته‌ی آقای جوست پس از کوچ کردن باشندگان از این شهرک آنان مجبور به بستن مکتب این شهرک شدند.

پس از خروج باشندگان از این شهرک، مسوولان تصمیم گرفته اند تا به خانواده‌هایی که داوطلبانه به این شهرک می‌آیند ۷۰ هزار فرانک سویسی را برای تعمیر یا خرید خانه‌شان پیشکش کند.

براساس قانونی که مسوولان این شهرک تصویب کرده‌اند، رقم پیشکش شده‌ی ۷۰ هزار فرانکی به زوج‌های پایین‌تر از سن ۴۵ سال و هم‌چنان به زوج‌های بالاتر از ۴۵ سال رقم ۲۵ هزار فرانک سویس و ۱۰ هزار فرانک برای هر کودک آنان در نظر گرفته شده است. در همین حال، در صورت ترک دوباره‌ی این شهرک بعد از تعمیر و یا خرید خانه، آنان مکلف اند تا رقم ذکر شده را بازگردانند.

Swiss4

Swiss2

Swiss10

Swiss11

Swiss5

Swiss6

Swiss

Swiss7

Swiss0

Swiss9

Swiss8

Swiss12

Swiss3

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان پول نقدی پیشکش دولت سویس برای شهروندان دولت سویس زندگی در روستاهای سویس سویس شهرداری سویس شهروندان سویس

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید