حاشیه‌های تازه انفجار 10جوزای کابل |
حاشیه‌های تازه انفجار ۱۰جوزای کابل

حاشیه‌های تازه انفجار ۱۰جوزای کابل

خبرنگار

سرور سروش
خبرنگار

۱۰ / سرطان ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

رسانه‌های آلمان اعلام کرده که دستگاه استخباراتی این کشور ۵ ماه قبل از انفجار مرگبار چهارراهی زنبق اطلاع داشتند.

بر اساس گزارش های رسانه‌های آلمان، ماه‌ها پیش از این حمله ویرانگر بر سفارت آلمان در کابل، دستگاه استخباراتی این کشور شواهد اولیه‌ی در مورد این حمله داشتند. “آر بی بی – انفور رادیو” از قول نهادهای استخباراتی گزارش داده که دستگاه استخباراتی آلمان در این زمینه هشدار داده بود و در عین حال در باره روش اجرای این حمله نیز گزارش کرده بود.

به گزارش این رسانه آلمانی، به تاریخ ۱۸ جنوری سال جاری میلادی نهادهای اطلاعاتی آلمان اطلاعات شان را در باره احتمال حمله با تانکر فاضلاب بر این سفارت با حکومت افغانستان شریک کرده و هشدارهای نیز صادر کرده بود.

گزارش شده که نتایج تحقیات دستگاه استخباراتی آلمان نشان می‌داد یک موتر لاری از نوع تانکر با ده‌هزار کیلو مواد انفجاری در منطقه دیپلماتیک کابل انفجار داده می شود. این موضوع از طریق دستگاه‌های جاسوسی حداقل سه کشور تایید شده و به اطلاع حکومت افغانستان رسیده بود.

بر اساس گزارش‌های این رسانه ها، شش روز قبل از انفجار نیز بار دیگر از احتمال وقوع حمله بزرگ بر منطقه دیپلماتیک نشین پایتخت افغانستان به دولت این کشور خبر داده شده بود.

با همه این اطلاعات، به تاریخ ده جوزا یک تانکر فاضلاب مملو از مواد انفجاری روبروی سفارت آلمان منفجر شد. در نتیجه این انفجار مرگبار دست کم ۶۰۰ تن کشته و زخمی شدند و سفارت آلمان به شدت ویران گردید.

سیزده روز پس از انفجار خونین در چهارراهی زنبق شهرکابل، وزارت خارجه آلمان گفته بود که کارشناسان این کشور در مورد انفجار صورت گرفته در مقابل سفارت این کشور در کابل، تحقیق می کنند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
استخبارات آلمان افغانستان انتحاری انفجار کابل تانکر فاضلاب چهارراهی زنبق داعش سفارت آلمان طالبان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید