پس از انفجار خونین کابل؛ کارشناسان آلمانی برای تحقیق وارد افغانستان می‌شوند |
پس از انفجار خونین کابل؛ کارشناسان آلمانی برای تحقیق وارد افغانستان می‌شوند

پس از انفجار خونین کابل؛ کارشناسان آلمانی برای تحقیق وارد افغانستان می‌شوند

خبرنگار خبرنامه

محمد رضا جعفری
خبرنگار خبرنامه

۲۳ / جوزا ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

سیزده روز پس از انفجار خونین در چهارراهی زنبق شهر کابل، وزارت خارجه آلمان گفته است که کارشناسان این کشور در مورد انفجار صورت گرفته در مقابل سفارت این کشور در کابل، تحقیق خواهند کرد.

چهارشنبه ۱۰ جوزا، انفجاری سنگین در مقابل سفارت آلمان در نزدیکی چهار راهی زنبق شهر کابل روی  داد که در نتیجه آن بیش از ۶۰۰ تن کشته و زخمی شدند. سفارت آلمان نیز در این انفجار به شدت آسیب دید و دو نگهبان افغان این سفارت کشته شدند.

وزارت خارجه آلمان، حالا با انتشار اعلامیه ای گفته است که تحقیقات در مورد این انفجار، از سوی دادستانی کل این کشور آغاز شده و به زودی کارشناسان آلمانی نیز برای انجام تحقیقات بیشتر به افغانستان سفر خواهند کرد.

وزارت خارجه آلمان آن حمله را “جنایت” خوانده و تاکید کرده است که ” تحقیق درباره این جنایت نیازمند همکاری نزدیک و موثر بین المللی با ادارات افغانی و سایر کشورهای ذیربط می باشد.”

blast-loss3

در محل انفجار حفره‌ای با عمق ۷ متر ایجاد شده بود

در ادامه‌ی‌‌ این اعلامیه بر مبارزه مشترک در برابر هراس افگنی تاکید شده و آمده است که ” این حمله وحشتناک نباید بدون مجازات باقی بماند.”

امنیت ملی افغانستان شبکه حقانی و سازمان استخبارات پاکستان را مسوول حمله مرگبار کابل دانست . اما چند روز پس از این حادثه، رهبر این شبکه دست داشتن در حملات کابل را رد کرد.

دو روز بعد از انفجار خونین کابل، جمعی از شهروندان کابل در اعتراض به افزایش ناامنی، دست به تظاهراتی زدند که به خشونت کشیده شد که بیش از ۱۵ کشته و زخمی برجای گذاشت.

معترضان سپس در ادامه تظاهرات شان، خیمه هایی را در نقاط مختلف شهر کابل برپا کردند و خواهان برکناری مسوولان ارشد امنیتی افغانستان شدند. حرکت اعتراضی آن ها که “رستاخیز تغییر” نام گرفت، هم چنان ادامه دارد و خیمه های اعتراضی شان علاوه بر شهر کابل، در دیگر ولایت ها نیز برپا شده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
استخبارات پاکستان افغانستان انفجار کابل تظاهرات کابل جنبش رستاخیز چهارشنبه خونین حملات کابل حمله انتحاری سفارت آلمان شبکه حقانی

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید