آغاز دوباره درگیری‌ها در اطراف شهر مزار شریف |
آغاز دوباره درگیری‌ها در اطراف شهر مزار شریف

آغاز دوباره درگیری‌ها در اطراف شهر مزار شریف

۲۱ / اسد ۱۴۰۰ | ۰ دیدگاه

محمدافضل حدید، رییس شورای ولایتی بلخ به خبرنامه می‌گوید که امروز حوالی ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه ظهر درگیری‌ها‌ در خط نخست نبرد در ولسوالی دهدادی ولایت بلخ آغاز شده است.

آقای حدید می‌گوید که جزئیات از درگیری امروز در دست نیست. او علاوه می‌کند که دیروز نیز درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان در خطوط نخست نبرد رخ داده بود که در اثر این درگیری ها به کمک نیروهای هوایی، حدود ۴۰ طالب کشته شده اند.

رییس شورای ولایتی بلخ می‌گوید که در خطوط مقدم جنگ تغیراتی ایجاد نشده است.

هم‌زمان با درگیری‌های دیروز در اطراف شهر مزار شریف، رییس جمهور غنی به همراه شماری از سران جهادی و قومی برای مقابله با طالبان و اوضاع امنیتی شمال کشور جلسه‌ی را دایر کرده بود.

رییس شورای ولایتی بلخ می‌گوید که در این جلسه روی یک سلسله برنامه ها برای امنیت بلخ صحبت شده است. تا اکنون از نتیجه جلسه دیروز جزئیاتی در دست نیست؛ اما ‌محمدفرهاد عظیمی، والی بلخ دیروز در صفحه‌ی رسمی فیسبوکش نوشته بود که در این جلسه تصمیم گرفته شده که نیروهای بسیج مردمی در کنار نیروهای دولتی تجهیز و سوق اداره شوند.

با این همه، قول اردوی ۲۰۹ شاهین گفته است که در روزهای اخیر نیروهای امنیتی به کمک قوای هوایی، صدها طالب را در ولسوالی‌های دهدادی، بلخ و شولگره این ولایت کشته و زخمی کرده اند. این قول اردو از تخیریب مقداری زیادی سلاح ومهمات طالبان در این مدت خبر داده است. در تازترین مورد، امروز قول اردوی ۲۰۹ شاهین گفته است که نیروهای هوایی چندین مواضع طالبان را در ساحات پل امام بکری و کودبرق ولسوالی دهدادی بلخ آماج قرار داده اند. به قول از اعلامیه‌ی این قول اردو، در اثر این حملات ۸ طالب به شمول یک فرد کلیدی طالبان کشته و چهار تن دیگر شان زخمی شده اند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید