124800 دوز واکسن کووید-۱۹ وارد افغانستان شد |
۱۲۴۸۰۰ دوز واکسن کووید-۱۹ وارد افغانستان شد

۱۲۴۸۰۰ دوز واکسن کووید-۱۹ وارد افغانستان شد

۹ / اسد ۱۴۰۰ | ۰ دیدگاه

کابل: دولت سوئدن بر اساس تعهد بازار کووکس، در حال حاضر سه میلیون دوز واکسن آسترازنکا را به افغانستان اهدا کرده است. اولین محموله این اهدا به میزان ۱۲۴۸۰۰ دوز به افغانستان رسیده‌است.

این در حالی است که وزارت صحت عامه  از ثبت ۳۱۹ مورد مثبت جدید ابتلا به ویروس کرونا (کووید-۱۹) و ۲۸ مورد مرگ طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. تعداد کل موارد ابتلا در حال حاضر ۱۴۷،۴۷۳ تن و تعداد حان باخته‌ها ۶،۷۳۶ تن شده است.

“دولت سویدن یکی از شش اهدا کننده اصلی به Gavi، اتحادیه واکسن است، و طی ۲۰ سال گذشته حمایت خود را از واکسیناسیون جهانی به طور مداوم افزایش داده است. دکتر ست برکلی، مدیرعامل Gavi، که COVAX را مدیریت می‌کند، افزود: علاوه بر تامین بودجه قابل توجه کووکس، دوزهای اهدایی سوئدن به کووکس کمک می‌کند تا نیاز فوری برخی از افراد را به محافظت در برابر کووید-۱۹ تامین کند. “ما از این اقدام همبستگی و درک استقبال می‌کنیم زیرا وقتی پای کووید-۱۹ به میان می‌آید، تا زمانی که همه دمورد محافظت قرار نگیرند، هیچ کس در امان نیست.”

این دوزهای اهدا شده توسط سویدن  توسط شبکه تولیدی آسترازنکا تولید می‌شود. اهدا از طریق کووکس به افزایش پوشش واکسن کمک و تضمین می‌کند که هیچ دوزی هدر نمی‌رود و به پایان مرحله حاد این بیماری همه‌گیر کمک می‌کند.

اهدای دوزها از طریق کووکس به وسیله توافق نامه‌های سه جانبه بین Gavi، تولید کنندگان و کشورهای اهدا کننده فعال می‌شود. حمل و نقل به کشورها توسط شرکای تحویل کووکس، یونیسف و سازمان بهداشت پان آمریکن (PAHO) فعال می‌شود.

بیش از ۶۰۰ میلیون دوز قبلاً توسط تعدادی از کشورها در پاسخ به چالش عرضه کوتاه مدت و افزایش گونه‌ّهای جدید، به کووکس وعده داده شده است. کووکس با همکاری دولت‌های اهدا کننده برای عملی کردن تعداد بیشتری از تعهدات تقسیم دوز، انتظار دارد در هفته‌ها و ماه‌های آینده شاهد تحویل دوزهای اهدایی بیشتر باشد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید