برگزاری مجلس مشورتی با بزرگان سیاسی و جهادی در ارگ؛ فرمانده لوای اول قول اردوی 207 ظفر کشته شد |
برگزاری مجلس مشورتی با بزرگان سیاسی و جهادی در ارگ؛ فرمانده لوای اول قول اردوی ۲۰۷ ظفر کشته شد

برگزاری مجلس مشورتی با بزرگان سیاسی و جهادی در ارگ؛ فرمانده لوای اول قول اردوی ۲۰۷ ظفر کشته شد

۹ / اسد ۱۴۰۰ | ۰ دیدگاه

ارگ ریاست جمهوری امروز از برگزاری مجلس مشورتی با بزرگان سیاسی و جهادی بخاطر قطع جنگ و رسیدن به صلح عادلانه در ارگ خبر داده است.

در این خبرنامه آمده است که قطع جنگ و رسیدن به صلح عادلانه و پایدار اولویت جمهوری اسلامی افغانستان بوده، و برای رسیدن به این مرام قربانی های زیادی را متقبل شده است. همچنان در ادامه تاکید شده که دفاع از مردم و تمامیت ارضی افغانستان نوامیس و نهاد های ملی، حقوق زنان از جمله مکلفیت های دولت است و از این ارزش ها دفاع می کنند.

در ادامه این خبرنامه آمده است که رهبران سیاسی و جهادی از دفاع مشروع نیروهای دفاعی و امنیتی و بسیج مردمی قدر دانی کردند و  تصریح نمودند که برای بسیج بیشتر مردم در دفاع از افغانستان تلاش خواهند کرد.

همزمان با این فرمانده لوای یکم قول اردوی ۲۰۷ ظفر در درگیری با طالبان توسط این گروه کشته شد.

مقامات محلی در ولایت هرات تایید کردند که عبدالحمید حمیدی فرمانده لوای یکم قول اردوی ۲۰۷ ظفر توسط شورشیان طالبان کشته شد.

بنا به گفته عبدالصبور قانع والی هرات عبدالحمید حمیدی روز جمعه در درگیری مستقیم در منطقه پشتون پل ولسوالی گذره توسط طالبان اسیر شد. به گفته قانع، طالبان پس از گرفتن این فرمانده ارتش، او را “وحشیانه” در ولسوالی گذره به قتل رساندند.

وی کشته شدن اسرای جنگی توسط این گروه را جنایت جنگی خواند و افزود که طالبان هرگز از قوانین جنگ اطاعت نکرده‌اند. طالبان نیز کشتن فرمانده لوای یکم قول اردوی ۲۰۷ ظفر توسط جنگجویان خود را تایید کرده‌اند. هرچند، این گروه می‌گوید فرمانده ارتش در یکی از حملات جنگجویانش کشته شد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید