وزارت صحت عامه از ثبت 414 مورد جدید کووید-۱۹ خبر داد |
وزارت صحت عامه از ثبت ۴۱۴ مورد جدید کووید-۱۹ خبر داد

وزارت صحت عامه از ثبت ۴۱۴ مورد جدید کووید-۱۹ خبر داد

۳ / اسد ۱۴۰۰ | ۰ دیدگاه

کابل: وزارت صحت عامه یکشنبه، سوم اسد، از ثبت ۴۱۴ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. این وزارتخانه همچنین گزارش داد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۲ مورد از افراد مبتلا جان باخته و ۱۲۲۴ مورد بهبود یافته اند.

تعداد کل موارد مبتلایان در کشور، به ۱۴۴۲۸۵ مورد تا کنون رسیده است، در حالی که تعداد مرگ گزارش شده ۶۴۷۷ تن و تعداد کل بهبودیافتگان ۹۳۰۵۹ بوده است. وزارت صحت عامه از شهروندان افغانستان خواسته است برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا پرتوکل‌های بهداشتی را به دقت دنبال کنند.

همچنین، داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه، روز یکشنبه با نماینده یونیسف و هیئت همراهش دیدار کرد. در این جلسه، آنها در مورد روند سریع خرید دستگاه اکسیژن و نحوه نصب و فعال‌سازی آن گفتگو کردند.

سرپرست وزارت صحت عامه بر لزوم تسریع در روند خرید دستگاه‌های تولید اکسیژن از یونیسف تأکید کرد و گفت که اکنون به طور جدی در مراکز صحی در ولایات به دستگاه اکسیژن نیاز داریم. مجروح از تأخیر در خرید دستگاه‌ها توسط یونیسف ابراز نارضایتی و آنها را به اقدام جدی در این زمینه دعوت کرد. در عین حال، نماینده یونیسف بر لزوم رسیدگی به چالش‌های خرید دستگاه اکسیژن و تسریع در روند خرید تأکید کرد.

در خبرهای دیگر آمده که سهیل شاهین، سخنگوی طالبان به اسپوتنیک گفته است که طالبان از جامعه بین المللی و سازمان‌های غیردولتی می‌خواهند تا در مبارزه با بیماری همه گیر کووید-۱۹ به آنها کمک کنند.

سخنگوی طالبان اضافه کرد، طبق کمیسیون صحت این گروه، در حالی که نیاز مبرم به واکسن کووید-۱۹ و دستگاه اکسیژن وجود دارد، “هیچ کس به ما کمک نکرده است.” شاهین اظهار داشت: “آنها می‌گویند ما تمام تلاش خود را برای ایجاد آگاهی بین مردم انجام می‌دهیم اما داروهای واکسن لازم برای مقابله با بیماری همه‌گیر در حال افزایش را نداریم.” ایالات متحده و انگلستان روز جمعه از طالبان خواستند تا دسترسی را برای تحویل کمک‌های بشردوستانه به مناطقی که تحت کنترل آنها هستند تسهیل کنند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید