تلاش دولت امریکا برای اعطای ویزاهای بیشتر به اتباع افغانستان |
 تلاش دولت امریکا برای اعطای ویزاهای بیشتر به اتباع افغانستان

 تلاش دولت امریکا برای اعطای ویزاهای بیشتر به اتباع افغانستان

۲۸ / سرطان ۱۴۰۰ | ۰ دیدگاه

کابل: دولت بایدن در حال همکاری با کنگره برای ارائه ویزای بیشتر به اتباع افغان است که در معرض خطر و تهدید مجدد طالبان قرار دارند، به این دلیل که در طول دو دهه به نیروهای آمریکایی کمک کرده‌اند. این فشار در حالی است که مقامات در تلاش برای تخلیه هزاران افغان به کشورهای همسایه قبل از پایان خروج نیروهای آمریکایی در ماه آینده هستند.

نماینده جیسون کرو، یک دموکرات از کلرادو ، گفت که او درمورد لایحه خود با مقامات دولت همکاری کرده است تا سقف ویزای ویژه مهاجرت را ۸۰۰۰ ویزا افزایش دهد و برخی از شرایط درخواست را حذف کند. وزارت امور خارجه از سال ۲۰۱۴ تعداد ۲۶،۵۰۰ مورد از این ویزا را صادر کرده است. مجلس قرار است در این هفته یک قانون دو جانبه را که دارای ۱۱۳ پشتیبان مالی است، تصویب کند و کرو گفت که امیدوار است مجلس سنا به زودی پس از تصویب آن اقدام کند. کرو، یک نیروی سابق ارتش که در افغانستان خدمت می‌کرد، گفت:”هیچ دلیلی وجود ندارد که این کار را سریع و قبل از شروع دوره کاری ماه آگست انجام ندهند تا ما بتوانیم آن را به میز رئیس جمهور بفرستیم و او آن را امضا کند و بتوانیم تحقق آن را شروع کنیم.”

کرو گفت: “ما در مورد جان آدم‌ها صحبت می‌کنیم. این در حالی است که هر روز و هر هفته که بگذرد به قیمت زندگی آن‌ها در افغانستان تمام خواهد شد.” کاخ سفید قصد دارد اواخر این ماه روند خروج افرادی را که با نیروهای آمریکایی در افغانستان کار می‌کردند، برای محافظت از آنها در برابر طالبان آغاز کند.

پروازها به کشورهای همسایه انجام می‌شود و برای اتباع واجد شرایط افغانستان و خانواده‌های آنها که از قبل در برنامه درخواست ویزای مهاجرت ویژه قرار داشته اند، صورت می‌گیرد، روندی که ممکن است چندین سال طول بکشد. دولت آمریکا از سه کشور آسیای میانه – قزاقستان، تاجیکستان و ازبکستان – خواسته است تا افغان‌ها را به طور موقت اسکان دهد.

علاوه بر این، سفارت آمریکا در کابل پس از خروج نیروها از این کشور، به بررسی مدارک متقاضیان ویزا ادامه خواهد داد و به گفته یکی از مقامات، وزارت امور خارجه آمریکا، منابع بیشتری را برای پردازش این درخواست‌ها اختصاص خواهد داد. این شخص گفت، دولت در حال حاضر با افزایش منابع زمان بررسی پرونده‌ها را کوتاه‌تر کرده است. تعداد کمی از نیروهای آمریکایی برای محافظت از سفارت خواهند ماند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید