نوع دلتای کرونا ویروس، در حال حاضر گونه غالب در سراسر جهان است |
نوع دلتای کرونا ویروس، در حال حاضر گونه غالب در سراسر جهان است

نوع دلتای کرونا ویروس، در حال حاضر گونه غالب در سراسر جهان است

۲۶ / سرطان ۱۴۰۰ | ۰ دیدگاه

رویترز– مقامات آمریکایی روز جمعه اعلام کردند که نوع دلتای کووید-۱۹ اکنون گونه غالب در سراسر جهان است.

راشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، طی یک جلسه مطبوعاتی گفت، موارد ابتلا به کووید-۱۹ در ایالات متحده ۷۰٪ نسبت به هفته گذشته و مرگ و میر ۲۶٪ افزایش یافته است، در حالی که شیوع آن در مناطقی از این کشور که نرخ واکسیناسیون پایین دارند، اتفاق می‌افتد.

طبق داده های  CDC، میانگین ۷ روزه موارد روزانه اکنون بیش از ۲۶۰۰۰ نفر است که بیش از دو برابر کمترین میزان آن در ماه جون است که حدود ۱۱۰۰۰ مورد بود.

والنسکی با بیان اینکه “این ویروس در حال تبدیل شدن به یک بیماری همه گیر بین افراد واکسیناسیون نشده است”، افزود: ۹۷٪ از افرادی که با کووید-۱۹ وارد شفاخانه‌های ایالات متحده می‌شوند واکسینه نشده‌اند.

وی گفت تعداد فزاینده ای از شهرها در گوشه و کنار ایالات متحده در حال حاضر خطر بالایی از انتقال کووید-۱۹ را نشان می‌دهند و در واقع کاهش قابل توجه در خطر انتقال در ماه‌های اخیر معکوس شده ‌‌است.

آنتونی فاوسی، متخصص ارشد بیماری های عفونی ایالات متحده گفت، نوع دلتای ویروس کرونا، که به طور قابل توجهی مسری ‌تر از نوع اصلی کووید-۱۹ است، در حدود ۱۰۰ کشور در جهان شناسایی شده است و اکنون نوع غالب در سراسر جهان محسوب می‌شود.

فاوسی اظهار داشت: “ما در حال حاضر، با یک نوع قدرتمند از کووید-۱۹ مواجه هستیم! ”

والنسکی از افراد واکسینه نشده برای گرفتن شات دوم واکسن کووید-۱۹ درخواست کرد و گفت که اثربخشی واکسن ‌های فایزر و مدرنا به ویژه در برابر نوع دلتا اثبات شده اند.

وی گفت: افراد باید دوز دوم واکسن را دریافت کنند حتی در صورتی که زمان توصیه شده برای دریافت دوز دوم را گذرانده باشند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید