سفارت آمریکا روند انتقال کارمندان محلی و همکاران نیروهای آمریکایی از افغانستان را آغاز می‌کند |
سفارت آمریکا روند انتقال کارمندان محلی و همکاران نیروهای آمریکایی از افغانستان را آغاز می‌کند

سفارت آمریکا روند انتقال کارمندان محلی و همکاران نیروهای آمریکایی از افغانستان را آغاز می‌کند

۲۶ / سرطان ۱۴۰۰ | ۰ دیدگاه

سفارت امریکا در کابل گفته که به دستور جو بایدن، رییس جمهور این کشور، روند انتقال کارمندان محلی و همکاران نیروهای آمریکایی از افغانستان را آغاز می‌کند.

در اعلامیه منتشر شده از سوی سفارت امریکا امروز شنبه (۲۶ سرطان) آمده است که آن دسته از همکاران محلی نیروهای امریکایی و خانواده‌های‌شان که واجد شرایط ویزای خاص مهاجرت امریکا باشند، از افغانستان منتقل می‌شوند.

مطابق با اعلام این سفارت، پروازهای افرادی که درخواست‌های ویزه خاص مهاجرت‌شان (SIV) از قبل طی مراحل شده است، در هفته آخر ماه جولای آغاز می‌شود.

این در حالی است که سفارت آمریکا به دلیل حفظ امنیت این روند از نشر جزئیات بیشتر در مورد این سفر یا تعداد افرادی که ممکن است در آن شرکت کنند خودداری کرده است.

راس ویلسون، سرپرست سفارت امریکا گفته: “واشنگتن برای حمایت از روند انتقال کارمندان محلی نیروهای امریکایی با وزارت امور خارجه هماهنگی خواهد کرد. این امر به امریکا این امکان را می‌دهد تا تعهد خود نسبت به کسانی که در شرایط دشوار و خطرناک، به کشور ما خدمت کرده‌اند، انجام دهد.»

ویلسن افزوده که امریکا با ارایه کمک‌های امنیتی به نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان، کمک‌های توسعه‌ای و بشری و کمک به روند صلح افغانستان، به حمایت خود از این کشور ادامه می‌دهد.

سرپرست سفارت امریکا در کابل در عین حال، تصریح کرده که  امریکا اطمینان دارد، نیروهای افغانستان توانایی دفاع از کشور را دارند و آینده این کشور در نهایت باید از طریق میز مذاکره حل شود.

این سفارت همچنین گفته است که هدف واشنگتن جلوگیری از به کار بردن خاک افغانستان به عنوان پناهگاهی امن برای حملات تروریستی به ایالات متحده و متحدان آن، رشد اقتصادی و خودکفایی این کشور است.

پیش از این نیز سفارت آمریکا اعلام کرده بود که روند مصاحبه های ویزه خاص مهاجرت توسط این  سفارت از سر گرفته می‌شود.

این در حالی است که کاخ سفید اعلام کرده بود بیش از ۲۰ هزار نفر از افغانستان برای دریافت ویزای خاص امریکا درخواست داده‌اند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید