وزارت صحت از ثبت ۱۰۷۵ مورد جدید کووید-۱۹ در کشور خبر داد |
وزارت صحت از ثبت ۱۰۷۵ مورد جدید کووید-۱۹ در کشور خبر داد

وزارت صحت از ثبت ۱۰۷۵ مورد جدید کووید-۱۹ در کشور خبر داد

۲۰ / سرطان ۱۴۰۰ | ۰ دیدگاه

کابل: وزارت صحت عامه روز یکشنبه ۱۰۷۵ مورد مثبت ابتلا به ویروس کرونا (COVID-19) را در ۲۴ ساعت گذشته گزارش کرد.

این وزارتخانه در عین حال، گزارش داد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۷ مورد مرگ و ۸۵۱ مورد بهبودی ناشی از  کووید-۱۹ گزارش شده است. تعداد کل موارد در حال حاضر به رقم ۱۳۴،۶۵۳ در کشور رسیده است، در حالی که تعداد مرگ گزارش شده تا کنون ۵،۷۹۱ تن بوده است. وزارت صحت عامه افغانستان از شهروندان خواسته است برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا پروتوکل ‌های بهداشتی را به دقت رعایت و دنبال کنند.

در همین حال، وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه با نمایندگان شرکای صحی و اهدا کنندگان دیدار و بر لزوم رسیدگی به موارد اضطراری در مراکز صحت و درمان تأکید کرد. مجروح اظهار داشت که افغانستان به دلیل همه گیری کووید-۱۹ و افزایش موارد اضطراری در حال حاضر در بدترین وضعیت خود قرار دارد و وزارت صحت عامه اولویت رسیدگی به قربانیان جنگ را در کنار مبارزه با ویروس قرار داده است.

مجروح از همکاری اهدا کنندگان قدردانی کرد و از آنها خواست که در تهیه کیت های اضطراری و تجهیز مراکز صحی که در شرایط فعلی نیاز جدی دارند، به وزارت صحت عامه کمک کنند. وی همچنین از نماینده سازمان صحی جهانی خواست که بررسی نیاز سنجی در مراکز صحی انجام دهند و کمک به مراکز از نظر امکانات و تجهیزات پزشکی را مطابق با همین ارزیابی صورت بدهند. مجروح افزود که وزارت صحت عامه شفاخانه ‌های پایگاه هوایی بگرام و قندهار را دوباره فعال می کند و در روند فعال سازی به کمک های فنی شرکای صحی احتیاج دارد. شرکای صحی بر همکاری مشترک با وزارت صحت عامه در زمینه های قید شده تأکید کردند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید