ارتش چین از یک دِرون زیرآبی به شکل یک ماهی واقعی رونمایی کرد |
ارتش چین از یک دِرون زیرآبی به شکل یک ماهی واقعی رونمایی کرد

ارتش چین از یک دِرون زیرآبی به شکل یک ماهی واقعی رونمایی کرد

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۲۰ / سرطان ۱۴۰۰ | ۰ دیدگاه

یک درون (Drone) با ظاهری بی نهایت واقعی و به شکل ماهی آروانا، اوایل ماه جاری که اولین بار در یک نمایشگاه نظامی به نمایش گذاشته شد، توجه افراد بسیاری را در سطح آنلاین جلب خود کرده است.
در نمایشگاه نظامی پکن امسال نه تانک‌ها، نه موشک‌ها و نه سایر تجهیزات نظامی به طور بالقوه کشنده نتوانستند که توجه خبرنگاران را به خود جلب کنند، بلکه یک ماهی آروانای نسبتاً عجیب که در یک مخزن آب شنا می کرد توجه هر کسی را جلب خود نمود. در نگاه اول، فقط یک ماهی دیده می‌شد که به نظر می‌رسید شنا می کند و رفتاری کاملا طبیعی دارد. این ماهی به گونه‌ای بسیار جالب و در حالت عادی داخل مخزن شنا می‌کرد و هر زمان که به دیواری می‌رسید سر خود را کمی بالا می‌آورد، سپس دوباره دم خود را در آب تکان می‌داد و در جهت دیگری شنا می‌کرد. در نگاه اول، شکل و حرکات آن شبیه یک ماهی واقعی بود و فقط در صورت مشاهده خیلی دقیق بود که می‌شد فهمید این ماهی در واقع یک ربات پیشرفته و فقط به شکل ماهی است.
آروانای بیونیک که توسط شرکت چینی بویا گونگ‌دائو ساخته شده است، بر اساس شکل ظاهری و حرکاتی که درون مایعات دارد، ‌واقعا یک ماهی واقعی است. این دستگاه از انواع سنسورها برخوردار است و باتری آن ۶ تا ۸ ساعت عمر دارد.
سازندگان این ماهی ربات با ظاهری فوق العاده واقعی معتقدند که این دستگاه می‌تواند در آموزش و تحقیقات علمی و همچنین تحقیقات زیست شناسی دریایی بسیار مفید واقع شود، اما نمی‌توان پتانسیل آن را در جاسوسی و نظارت نادیده گرفت، به ویژه با توجه به علاقه چین به راه حل‌های نظارت با هوش مصنوعی دارد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید