وزارت صحت عامه از ثبت موارد جدید کووید-۱۹ خبر داد |
وزارت صحت عامه از ثبت موارد جدید کووید-۱۹ خبر داد

وزارت صحت عامه از ثبت موارد جدید کووید-۱۹ خبر داد

۱۶ / سرطان ۱۴۰۰ | ۰ دیدگاه

کابل: وزارت صحت عامه روز چهارشنبه اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۹۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا  (کووید-۱۹) و ۶۲ مورد فوتی را ثبت کرده است.

تعداد کل موارد ابتلای ویروس کرونا در افغانستان اکنون ۱۳۰ هزار و ۱۱۳ نفر است در حالی که تعداد جان باخته‌ها به ۵۴۷۷ تن رسیده است. این در حالی است که موج سوم ویروس به سرعت در کشور در حال گسترش است و در عین حال ۱۰ مورد از عفونت قارچ سیاه گزارش شده است.

بیماری قارچ سیاه چیست و چه عوارضی دارد؟

در این میان، مقامات پاکستانی روز سه شنبه هفت کانتینر داروی تسکین علائم کووید-۱۹ به افغانستان اهدا کردند. برای تحویل این داروها به مقامات افغانستان مراسمی در نقطه صفر در مرز تورخم برگزار شد.

در همین حال، وحید مجروح سرپرست وزارت صحت عامه با مدیر عامل موسسه خیریه قطر، محمد علی الغامدی دیدار و در مورد همکاری مشترک بین خیریه قطر و وزارت صحت عامه و ملزومات این وزارتخانه گفتگو کرد.

مجروح از کمک قطر به وزارت صحت عامه، به ویژه در جریان موج اول کووید-۱۹ قدردانی کرد، ملزوماتِ وزارت صحت عامه را با این خیریه در میان گذاشته و خواست که الغامدی در برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت در زمینه‌های تغذیه، تجهیزات پزشکی در مراکز کووید-۱۹، خرید دستگاه‌های اکسیژن، ایجاد یک مرکز درمان بیماری‌های ارثی و یک مرکز درمانی برای کودکان مبتلا به سرطان، به ویژه پیوند مغز استخوان یاری‌رسانی کند. الغامدی گفت که هدف وی از این سفر تقویت همکاری بین خیریه قطر و بخش صحت افغانستان است و اظهار داشت که این خیریه برای ادامه همکاری خود با حکومت افغانستان دفتری در کابل افتتاح خواهد کرد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید