وزارت صحت سعی در حل مشکل اکسیژن دارد |
وزارت صحت سعی در حل مشکل اکسیژن دارد

وزارت صحت سعی در حل مشکل اکسیژن دارد

۱۴ / سرطان ۱۴۰۰ | ۰ دیدگاه

کابل: وحید مجروح سرپرست وزارت صحت عامه جلسه‌ای از راه دور با نمایندگان بانک جهانی برگزار  و طی آن در مورد خرید دستگاه‌های اکسیژن بحث و گفتگو کرد.

مجروح خواستار همکاری بانک جهانی برای تسریع تلاش‌های این سازمان در خرید هشت دستگاه اکسیژن وعده داده‌شده شد و افزود که وزارت صحت عامه به ۱۰ دستگاه نیاز دارد تا یکی از چالش‌های اصلی خود را طی موج سوم کرونا ویروس مهار کند.

حبیب احمدزی، متخصص ارشد بهداشت در بانک جهانی، نسبت به ادامه همکاری این بانک با وزارت صحت اطمینان داد و افزود که تهیه دستگاه اکسیژن اولویت آن است. هر دو طرف همچنین راه‌های تهیه واکسن کووید-۱۹ برای افغانستان را مورد بحث قرار دادند و مجروح اظهار داشت که این واکسن تنها روش موثر برای جلوگیری از شیوع کووید-۱۹ است.

در همین حال، وزارت صحت عامه (MoPH) اعلام کرد که ۵۰٪ از ۷۰۰،۰۰۰ واکسن سینوفرم چینی را تحویل داده و اطمینان داده است که این واکسن برای سلامتی مضر نیست، چرا که سازمان بهداشت جهانی آن را تأیید کرده است.

میرویس علی زی، معاون سخنگوی وزارت صحت، گفت: این واکسن ممکن است استفراغ، تب خفیف، حالت تهوع، بی حوصلگی، بی اشتهایی یا درد عضلانی، قرمزی و تورم یا درد را در پی داشته باشد، اما این علائم نگران کننده نیستند. آمارهای وزارت صحت نشان می دهد که تاکنون بیش از ۹۰۰۰۰۰ نفر واکسن کووید-۱۹ را دریافت کرده اند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید