روز جهانی پناهندگان: حدود 6.5 میلیون افغان در سراسر جهان پناهنده هستند |
روز جهانی پناهندگان: حدود ۶٫۵ میلیون افغان در سراسر جهان پناهنده هستند

روز جهانی پناهندگان: حدود ۶٫۵ میلیون افغان در سراسر جهان پناهنده هستند

۳۰ / جوزا ۱۴۰۰ | ۰ دیدگاه

کابل: در روز جهانی پناهندگان (۲۰ جون)، وزارت پناهندگان و عودت کنندگان افغانستان تخمین می‌زند که حدود ۶٫۵ میلیون افغان در حدود ۷۰ کشور به عنوان مهاجر یا پناهجو زندگی می‌کنند.

 ایران و پاکستان میزبان بیشترین تعداد پناهجویان افغان هستند. بیش از چهار میلیون افغان دیگر در پی جنگ و تشدید خشونت مجبور به ترک خانه و مناطق خود شده‌اند. به گفته وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان افغانستان، حدود چهار میلیون آواره داخلی در افغانستان وجود دارد و از ابتدای سال ۱۴۰۰ شمسی، حدود ۱۲۸۸۰۰ نفر از منطقه‌ی اصلی خود آواره شده‌اند.

اگرچه مطابق با گفته‌های وزارت مهاجرین و عودت کنندگان افغانستان، کمک‌هایی به آوارگان داخلی ارائه می‌شود، اما در بیشتر مناطق افغانستان، آوارگان از نبود کمک به موقع شکایت دارند.

این هراس وجود دارد که با تشدید خشونت در افغانستان، نه تنها تعداد مجبور به فرار از کشور شوند، بلکه تعداد آوارگان داخلی نیز افزایش یابد.

در حال حاضر، ۲ میلیون و ۲۱۵ هزار و ۴۴۵ پناهنده ثبت شده از افغانستان در ایران و پاکستان زندگی می‌کنند. بر اساس داده‌های سازمان ملل تنها تعداد کمی از پناهندگان (۱۰۷۲ تن) در سال ۲۰۲۱ به کشور بازگشتند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید