بیش از 41000 نفر دادخواستی را امضا كرده اند تا مانع بازگشت جف بزوس از فضا شوند |
بیش از ۴۱۰۰۰ نفر دادخواستی را امضا کرده اند تا مانع بازگشت جف بزوس از فضا شوند

بیش از ۴۱۰۰۰ نفر دادخواستی را امضا کرده اند تا مانع بازگشت جف بزوس از فضا شوند

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۳۰ / جوزا ۱۴۰۰ | ۰ دیدگاه

بیش از ۴۱۰۰۰ نفر دادخواست‌هایی را امضا کرده‌اند و طی آن خواستار جلوگیری از بازگشت جف بزوس به زمین پس از سفر او به فضا شده‌اند.

جف بزوس، بنیانگذار شرکت اکتشافات فضایی  بلو اوریجین، در تاریخ ۷ جون گفت که او و برادرش مارک بزوس در ۲۰ جولای با اولین پرواز انسانی این شرکت به فضا سفر خواهند کرد.

سه روز پس از اعلامیه بزوس، دو دادخواست برای جلوگیری از ورود مجدد این میلیاردر به زمین آماده شد. هر دوی این دادخواست‌ها فقط در مدت ۱۰ روز هزاران دنبال کننده به دست آورده اند.

بیش از ۲۳۰۰۰ نفر یک دادخواست Change.org را امضا کرده اند با عنوان: “اجازه ندهید جف بزوس به زمین برگردد.”

در توضیح دادخواست آمده است: “میلیاردرها نباید روی زمین یا فضا وجود داشته باشند، اما اگر آنها دومی را انتخاب کنند باید همان جا هم بمانند”.

برخی از امضا کنندگان دلیل امضای دادخواست را ذکر کرده‌اند، من جمله اینکه”بازگشت به زمین یک امتیاز است – حق نیست” و “زمین افرادی مانند جف، بیل گیتس، ایلان ماسک و میلیاردرهای دیگر از این دست را نمی‌خواهد.”

دادخواست دیگری به نام “دادخواست برای عدم اجازه ورود مجدد جف بزوس به زمین” بیش از ۱۸۰۰۰ امضا جمع آوری کرده و این رقم به سرعت در حال افزایش است.

خوزه اورتیز، که دادخواست را تنظیم کرد، توضیح داده است که بزوس “یک ارباب شیطانی است که می‌خواهد سلطه جهان را در اختیار داشته باشد.”

اورتیز همچنین نوشت: “سرنوشت بشر در دست شماست.”

بر اساس وبسایت Change.org، هر دو دادخواست برای به دست آوردن ۲۵۰۰۰ امضا در نظر گرفته شده اند، و دو دادخواست برتر امضا شده در این وبسایت هستند.

بزوس همراه برادرش و برنده حراج بلو اوریجین برای یک صندلی به قیمت ۲۸ میلیون دالر در فضاپیمای New Shepard ، ۱۱ دقیقه پرواز تا لبه فضا خواهند داشت. آنها در یک کپسول گنبدی شکل قرار می‌گیرند، که در بالای تقویت کننده موشک قرار می‌گیرد.

 

هنگامی که نیو شپرد به خط کارمان رسید – یک خط فرضی در فاصله ۶۲ مایل (۱۰۰ کیلومتر) بالاتر از سطح زمین – کپسول از تقویت کننده جدا می‌شود، دوباره وارد جو می‌شود و با کمک چترها دوباره به سمت زمین شناور می‌شود.

بزوس در ویدئویی که ۷ جون در اینستاگرام منتشر کرد، گفت: “من می‌خواهم به این سفر بروم زیرا این کاری است که تمام عمرم دوست داشتم انجام بدهم. این سفر یک ماجراجویی است و یک اتفاق بزرگ برایم محسوب می‌شود. “

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید