۵ تمرین فوق‌العاده موثر برای سفت کردن بازوهای شل و افتاده |
۵ تمرین فوق‌العاده موثر برای سفت کردن بازوهای شل و افتاده

۵ تمرین فوق‌العاده موثر برای سفت کردن بازوهای شل و افتاده

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۲۹ / جوزا ۱۴۰۰ | ۰ دیدگاه

فصل پوشیدن آستین‌کوتاه است و بازوهای شل می‌توانند نمای زشتی داشته باشند. اما خبر خوب آن است که هنوز هم وقت برای سفت کردن بازوهای شل و افتاده دارید. خیلی‌ها با این مشکل درگیر هستند و شما تنها نیستید. با اینکه فرم دادن به بازوها کار سختی است اما غیرممکن نیست. فقط تسلیم تنبلی نشوید.

در ادامه پنج تمرین ساده را معرفی می‌کنیم که می‌توانند ظاهری عالی به بازوهای افتاده شما ببخشند.

۱. بلند کردن بازو و پا

مقاله‌ای که در نشریه هلث منتشر شد نشان می‌دهد این تمرین‌ نه تنها برای بازوهای شما بلکه برای پا و پشت‌تان نیز مفید است. برای انجام این تمرین چهار دست و پا قرار بگیرید و بازی راست و پای چپ‌تان را همزمان بالا بیاورید. پنج ثانیه نگه دارید و حواس‌تان باشد که دست و پایتان کشیده و پشت‌تان صاف باشد. این کار را به صورت متوالی با بازو و پای مخالف نیز انجام دهید.

۲. چرخش نیمه ماه

تمرین چرخش نیمه ماه روی شانه‌ها، عضله دو سر، و عضله سه سر تمرکز دارد و کمک می‌کند بازوهایی خوش‌فرم داشته باشید. نشریه فیتنس می‌گوید برای انجام این تمرین، بایستید و کمی پاهایتان را باز کنید و بازوهایتان را در دو طرف بدن کشیده نگه دارید. انگشتان شست‌تان را طوری بچرخانید که رو به بالا قرار بگیرند و بعد دوباره بچرخانید تا رو به جلو قرار بگیرند. سعی کنید این حرکت را ۳۰ بار تکرار کنید.

۳. پلانک پهلو با دمبل

 نشریه هلث اشاره کرده است که این حرکت برای پشت و شانه‌های شما بسیار مفید است. برای این تمرین، در وضعیت پلانک پهلو قرار بگیرید و پاهایتان را روی هم سوار کرده و زانوها را کمی خم کنید. از آرنج‌تان کمک بگیرید و بدن‌تان را از زمین بلند کنید. سپس بازویتان را به سمت بالا کشیده و نگه دارید. مبتدی‌ها می‌توانند بدون وزنه این حرکت را انجام دهند و به تدریج دمبل را نیز اضافه کنند.

مطلب مرتبط: ورزش در خانه؛ ۱۰ تمرین ساده که به بدن تان فرم بدهید!

۴. پشت بازو دمبل

 این حرکت برای تقویت عضله سه سر بازو بسیار مفید است. بایستید و پاهایتان را کمی باز کنید. یک دمبل در دست بگیرید و با دست دیگرتان انتهای بازوی مخالف را نگه دارید. بازوی خود را ابتدا پشت سرتان خم کرده و سپس کشیده و به سمت بالا نگه دارید. مطمسن شوید که بازویتان را ثابت نگه داشته‌اید و ماهیچه ها درگیر شده‌اند. با قوی شدن بازوها به تدریج وزن دمبل را زیاد کنید.

۵. سفت کردن بازوهای شل و افتاده؛ شنا به کمک توپ

نشریه هلث می‌گوید این تمرین برای کسانی که به دنبال بالاتنه قوی هستند مفید است. در وضعیت پلانک قرار بگیرید، همانطور که بدنتان را پایین می‌آورید تا در یک وضعیت شنای نامتعادل قرار بگیرید، یک دست را روی زمین گذاشته و دست دیگر را روی توپ قرار دهید. حداقل پنج بار برای هر طرف توپ را بین دست‌هایتان جابجا کنید. می‌توانید از توپ طبی، توپ ورزشی، یا حتی یک کپه کتاب استفاده کنید. ترفند این حرکت آن است که شنا را در وضعیتی نامتعادل انجام دهید تا بازوهایتان واقعا به کار گرفته شوند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید