خسارت ۴ میلیارد دالری کوکا کولا به خاطر یک حرکت ساده کریستیانو رونالدو! |
خسارت ۴ میلیارد دالری کوکا کولا به خاطر یک حرکت ساده کریستیانو رونالدو!

خسارت ۴ میلیارد دالری کوکا کولا به خاطر یک حرکت ساده کریستیانو رونالدو!

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۲۶ / جوزا ۱۴۰۰ | ۰ دیدگاه

کنار زدن دو بوتل کوکاکولا توسط کریستیانو رونالدو در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی با سقوط ۴ میلیارد دالری قیمت سهام این غول نوشیدنی جهان همراه شده است.

این کاپیتان پرتغالی یک فرد متعصب مشهور در زمینه سلامتی است و به وضوح نظر خود را در مورد نوشابه گازدار مطرح کرد. این فوتبالیست ۳۶ ساله در مقدمه بازی گروه F کشورش مقابل مجارستان، روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در بوداپست بطری‌های کوکاکولا را از خودش دور کرد و کنار زد.

رونالدو قبل از اینکه به پرتغالی بگوید: “آگوا!” به معنای آب، بطری آب را بالا نگه داشت و اینطور به نظر می رسید مردم را ترغیب می کند به جای کوکا کولا آب را انتخاب کنند.

قیمت سهام کوکاکولا تقریباً بلافاصله پس از حرکات رونالدو با افت ۱٫۶٪ از ۵۶٫۱۰ دالر به ۵۵٫۲۲ دالر رسید. ارزش بازار کوکاکولا از ۲۴۲ میلیارد دالر به ۲۳۸ میلیارد دالر رسید – و این یعنی یک افت ۴ میلیارد دالری.

کوکا کولا، یکی از حامیان مالی رسمی یورو ۲۰۲۰، روز سه شنبه طی بیانیه ای پاسخ داد که “همه آدم‌ها با “سلیقه و نیاز” متفاوت حق انتخاب نوشیدنی خود را دارند”.

سخنگوی یورو (جام ملت های اروپا) گفت: “هنگام ورود به کنفرانس های مطبوعاتی ما، به همراه کوکا کولا و کوکاکولا بدون قند، آب هم به بازیکنان تعارف می شود.”

رونالدو یک غول فرهنگ عامه است و تقریباً ۳۰۰ میلیون فالوور در اینستاگرام خود دارد!

روز سه شنبه، او در پیروزی ۳-۰ پرتغال برابر مجارستان دو گل به ثمر رساند – و به این ترتیب از میشل پلاتینی فرانسوی، به عنوان گلزن رکوردار در فینال مسابقات قهرمانی اروپا با ۱۱ گل پیشی گرفت.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید