تعبیر خواب پرواز کردن: ۳۵ معنا و مفهوم پرواز کردن در خواب |
تعبیر خواب پرواز کردن: ۳۵ معنا و مفهوم پرواز کردن در خواب

تعبیر خواب پرواز کردن: ۳۵ معنا و مفهوم پرواز کردن در خواب

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۳۰ / ثور ۱۴۰۰ | ۰ دیدگاه

دیدن پرواز کردن در خواب نوعی هشدار بیداری برای ذهن هوشیار شماست. پرواز کردن در خواب و بلند شدن از روی زمین، مشخصه‌ واقعی خواب‌های واضح و شفاف است. این شکل از خواب بسیار رایج است و معمولا با برخی دشواری‌های عملی در زندگی واقعی‌تان ارتباط دارد. این مشکلات می‌توانند نبود یا کمبود امنیت مالی، مشکل در ابراز وجود در محل کار، خلاقیت در شغل و حرفه، یا کمبود کلی اعتقاد به توانایی‌های و پتانسیل وجودی خودتان باشند. اما تعبیر خواب پرواز کردن چیست و دیدن این خواب چه معنا و مفهومی دارد؟ در صورتی که این خواب را مکررا می‌بینید، در این نوشتار با خبرنامه همراه باشید!

معنا و مفهوم پرواز کردن در خواب

۱. اگر خواب حس کنید که در حال پرواز کردن هستید

اینکه در خواب‌تان حس پرواز کردن داشته باشید، نشانه‌ی شخصیت خوب شما است. احتمالا هموار از جنبه‌ی زیبا و مثبت به زندگی نگاه می‌کنید، فارغ از این که وضعیت کنونی‌تان چگونه است. شما مستقل هستید و روحیه‌ای بسیار رها و آزاد دارید.

۲. بلند شدن از زمین و پرواز کردن در خواب

اگر در خواب‌تان از زمین بلند ‌شوید و در هوا پرواز کنید، نشانه‌ی بسیار خوبی است. به احتمال زیاد این خواب به این معنا است که شما برای بهبود زندگی‌تان و شرایط آن تلاش زیادی به خرج می‌دهید.

۳. خودتان را در حال پرواز کردن ببینید

در صورتی که خودتان را در خواب در حال پرواز کردن ببینید، ممکن است نشان دهنده‌ی نیاز شما به آزادی باشد. شاید این تمایل را دارید که مستقل باشید و این خواب پرواز کردن نشان می‌دهد که به زودی به آرزوی‌تان دست پیدا خواهید کرد.

۴. افتادن پس از پرواز کردن

در صورتی که در خواب‌تان ببینید که پس از پرواز کردن می‌افتید، معمولا نشانه‌ی آن است که راه حلی برای مشکلاتی که در حال حاضر در زندگی تجربه می‌کنید پیدا خواهید کرد. این خواب نشانه‌ی غلبه بر موانع موجود سر راه موفقیت‌تان نیز هست. پس خوشحال باشید!

۵. تلاش بی فایده برای پرواز کردن در خواب

اگر خواب ببینید که در حال تلاش برای پرواز کردن هستید اما فایدهای ندارد، چنین خوابی ممکن است نشانه‌ی آن باشد که تلاش‌تان برای صعود از نردبان ترقی اجتماعی موفقیت آمیز نخواهد بود. چه بد!

۶. پرواز کردن با هواپیما در خواب

در صورتی که خواب ببینید هواپیمایی را بلند می‌کنید، چنین خوابی ممکن است نشان‌دهنده‌ی برداشتن اولین قدم برای رسیدن به هدفی مهم باشد.

۷. تعبیر خواب پرواز کردن بر فراز منظره‌ای برفی

اگر خواب پرواز کردن بر فراز منظره‌ای پوشیده از برف را ببینید خوشحال باشید چرا که چنین خوابی نشانه‌ی زندگی موفق و لذت بخش با همسرتان است، که شادمانی و سعادت بسیاری برای هر دوی‌تان به همراه خواهد آورد.

۸. ترسیدن از پرواز در ارتفاع خیلی زیاد

اگر در خواب‌تان ببینید که از پرواز کردن در ارتفاع زیاد می‌ترسید، چنین خوابی ممکن است نشان‌دهنده‌ی عدم قاطعیت یا بی‌تفاوتی‌تان نسبت به شرایط زندگی باشد.

در برخی مواقع نیز این خواب ممکن است نشانه‌ی آن باشد که برنامه‌ها و نیات‌تان ثمره‌ای نخواهد داشت یا تا حدودی نا امیدتان خواهد کرد.

۹. پرواز کردن در فاصله‌های دور و دراز

در صورتی که خواب پرواز کردن بر فراز مسافت‌های دور و دراز را ببینید چنین خوابی ممکن است نشان دهنده‌ی آشفتگی و تلاطم در رابطه‌ی عاشقانه‌تان باشد. این مشکلات ممکن است به چیزی برگردد که انتظارش را می‌کشید.

۱۰. پرواز طولانی در خواب

اگر خواب پرواز طولانی ببینید، که برای مدت زمانی دراز طول بکشد، چنین خوابی نشانه‌ی احساسات عدم امنیت یا تردید پنهان شما درباره‌ی ایجاد تغییرات برای بهبود زندگی‌تان است.

۱۱. خواب پرواز کردن با وسایل مکانیکی

درصورتی که در خواب‌تان با استفاده از وسایل مکانیکی در حال پرواز کردن باشید چنین خوابی ممکن است نشانه‌ی به دست آوردن مالکیت بر چیزی در آینده ‌ی نزدیک باشد.

۱۲. پرواز کردن در آسمان

خواب پرواز کردن در آسمان ممکن است نشانه‌ی رویدادی خوب یا بد در زندگی‌تان باشد، اما همه چیز به وضعیت کنونی‌تان بستگی دارد. اگر همه چیز در زندگی خوب باشد، اوضاع‌تان بعد از این خواب بهتر خواهد شد. و بر عکس آن، اگر اوضاع بد باشد بدتر هم خواهد شد.

۱۳. خواب پرواز بر فراز خرابه‌ها

در صورتی که در خواب ببینید بر فراز خرابه‌هایی پرواز می‌کنید، چنین خوابی ممکن است نشانه‌ی آن باشد که خسته هستید و می‌خواهید هیجان بیشتری در زندگی‌تان داشته باشید. تعبیر خواب پرواز کردن به این شکل می‌تواند این مفهوم را داشته باشد که باید چیز جدیدی را امتحان کنید، مثلا یک ورزش یا سرگرمی جدید. ممکن است به فکر تغییر شغل یا رفتن به سفری باشید که همیشه آرزوی آن را داشته‌اید.

۱۴. پرواز کردن بر فراز آب

خواب پرواز روی آب می‌تواند نشانگر نیاز شما به تمرکز بیشتر بر کسب و کارتان باشد. اگر این کار را انجام ندهید رقبای‌تان ممکن است از بی‌فعالیتی شما استفاده و سعی کنند کسب و کارتان را نابود کنند.

۱۵. نگاه کردن به زمین در حین پرواز

اگر در خواب‌تان هنگام پرواز کردن منظره‌ی روی زمین را نظاره کنید، چنین خوابی ممکن است نشانه‌ی موانعی باشد که اخیرا با آن‌ها مواجه شده‌اید. اما، آن‌ها موقتی هستند و شما قادر خواهید بود به آسانی بر آن‌ها غلبه کنید.

۱۶. خواب توقف پرواز در اثر سقوط

در صورتی که خواب دیدید بعد از پرواز کردن سقوط می‌کنید، چنین خوابی نشانه‌ی خوبی است، و به خوش اقبالی و موفقیت در حل مسائل و مشکلات شغلی و زندگی‌ شخصی‌تان اشاره دارد.

۱۷. پرواز کردن در فضای بیرون از جو

اگر در خواب‌تان ببینید که در فضای بیرون از جو زمین بدون سفینه‌ی فضایی پرواز می‌کنید، چنین خوابی ممکن است نشانه‌ی رویدادهای در حال تغییر زندگی‌تان در آینده‌ای نزدیک باشد. این رویدادها به احتمال بیشتر منفی خواهند بود.

۱۸. خواب پرواز کردن همراه با یک نفر دیگر

در صورتی که خواب ببینید همراه با کسی پرواز می‌کنید و دستان او را گرفته‌اید چنین خوابی ممکن است نشانه‌ی ملاقات کسی در آینده‌ای نزدیک باشد، کسی که با او رابطه‌ی عاشقانه‌ی پرشوری خواهید داشت اما متاسفانه زیاد طول نخواهد کشید.

۱۹. پرواز کردن سوار بر یک حیوان

اگر در خواب‌تان سوار بر حیوانی پرواز می‌کنید، چنین خوابی ممکن است نشانه‌ی تحلیل رفتن انرژی‌تان به خاطر عواطفی‌ باشد که نسبت به کسی دارید تا حدی که باعث ضربه زدن به خودتان بشوید یا آرامش‌تان را از دست بدهید.

۲۰. تعبیر خواب پرواز کردن در حالی که در رختخواب هستید

اگر خواب ببینید در حالی که درون رختخواب هستید پرواز می‌کنید، چنین خوابی ممکن است نشانه‌ی چیزی غیر منتظره اما خوشایند باشد که به زودی در زندگی‌تان اتفاق خواهد افتاد.

۲۱. خواب پرواز روی صندلی

اگر در خواب‌تان در حالی که درون صندلی نشسته‌اید پرواز می‌کنید، چنین خوابی ممکن است نشانه‌ی خوبی نباشد. ممکن است به صورت ناگهانی شغل‌تان را از دست بدهید چون زیاد حاشیه رفته‌اید. گاهی این خواب ممکن است حکایت از به دست آوردن شغلی فوق‌العاده یا پیشنهاد پیشرفت شغلی باشد.

۲۲. پرواز کردن درون موتر (ماشین)

اگر خواب ببینید در حالی که درون موتر نشسته‌اید پرواز می‌کنید، چنین خوابی ممکن است نشانه‌ی موفقیت در طرح‌ها و پروژه‌های فعلی‌تان باشد. این موفقیت شادمانی و رضایت زیادی برای‌تان به بار خواهد آورد.

۲۳. پرواز کردن داخل یک بالن

در صورتی که خواب ببینید درون بالن پرواز می‌کنید، چنین خوابی ممکن است هشداری باشد برای آنکه از توجهی که شخصی به شما می‌کند قدردانی و تشکر کنید.

۲۴. پرواز کردن با فرشته‌ها در خواب

خواب پرواز همراه با فرشته‌ها نشانه‌ی بسیار خوبی است. این خواب نشانه‌ی صداقت و احترامی است که احتمالا به زودی از آن برخوردار می‌شوید. این خواب نشانه‌ای از آدم‌هایی است که درباره‌ی شما و دستاوردهای‌تان در آینده‌ای نزدیک حرف‌های خوبی خواهند زد.

۲۵. خواب یک تجربه‌ی پرواز پر از لذت

اگر در خواب‌تان پرواز کنید و لذت بسیار زیادی را تجربه کنید، چنین خوابی ممکن است نشان از تغییراتی در ظاهر فیزیکی‌تان در آینده‌ای نزدیک باشد.

۲۶. پرواز کوتاه

خواب پروازی که فقط مدت کوتاهی طول می‌کشد، ممکن است نشانه‌ی غلبه‌ی سریع شما بر بعضی از مشکلات زندگی باشد. این موانع ممکن است به روابط شخصی‌، شغل یا بعضی از شرایط زندگی‌تان که الان درگیرشان هستید مربوط باشند. خبر خوش آنکه، در کوتاهترین زمان به آن‌ها فیصله خواهید داد.

۲۷. پرواز کردن آسان

تعبیر خواب پرواز کردن بدون تلاش و به آسانی ممکن است به طرح‌ها و برنامه‌های‌تان برای رفتن به تعطیلات در آینده ای نزدیک اشاره داشته باشد.

۲۸. پرواز کردن درون یک قایق

در صورتی که خواب ببینید داخل یک قایق هستید و پرواز می‌کنید، چنین خوابی نشانه‌ی خوش اقبالی غیرمنتظره در زندگی‌تان است. این خواب ممکن است نشان‌دهنده‌ی موفقیت و پیشرفت سریع حرفه‌ای یا مالی‌تان باشد، که به شما اجازه می‌دهد زندگی بی‌دغدغه و مرفهی را سر کنید.

۲۹. اگر در خواب خودتان را یک پرنده ببینید

این خواب نشان می‌دهد که شما در پی انجام دادن چیزی هستید که برای‌تان دشوار است. این خواب همچنین به معنای میل درونی شما برای استقلال یافتن است.

۳۰. اگر در خواب‌تان بال سفید داشته باشید

چنین خوابی به طور کلی نشانه خوبی است و تعبیرش این است که به زودی در کسب و کارتان به موفقیت دست پیدا می‌کنید.

۳۱. اگر در خواب‌تان بال سیاه داشته باشید

دیدن پرواز با بال سیاه در خواب به این معناست که به زودی دچار ناامیدی در زندگی‌تان خواهید شد.

۳۲. خواب پرواز روی زمین متروک

این خواب نشان می‌دهد که رسین به شکوفایی و موفقیت در زندگی‌تان برای‌‌تان دشوار خواهد بود.

۳۳. خواب پرواز به هر جایی که دوست دارید

اگر در خواب ببینید که پرواز می‌کنید و به هر جایی که دوست دارید می‌روید، به این معنا است که همه چیز در زندگی شخصی‌تان مثبت خواهد بود.

۳۴. مواجه شدن با موانع در زمان پرواز

اگر در خواب ببینید که در طول پرواز‌تان با موانعی روبرو می‌شوید، مثل درختان، خطوط سیم برق، یا کوه‌هایی که سر راه‌تان قرار می‌گیرند این موانع نشانگر کسی یا چیزی هستند که در زندگی واقعی سر راه‌تان سبز می‌شوند.

۳۵. پرواز کردن در ارتفاع کم و نزدیک به زمین

خواب پرواز کردن در ارتفاع خیلی کم و نزدیک به سطح زمین، ممکن است به موانعی دلالت داشته باشد که با آن‌ها روبرو هستید یا چیزی که شما را در سطح پایین نگه داشته یا از رسیدن به هدف‌تان باز داشته است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید