سرازیر شدن سیلاب ها؛ تنها در هرات، غور و بامیان 30 تن جانباخته اند |
سرازیر شدن سیلاب ها؛ تنها در هرات، غور و بامیان ۳۰ تن جانباخته اند

سرازیر شدن سیلاب ها؛ تنها در هرات، غور و بامیان ۳۰ تن جانباخته اند

۱۴ / ثور ۱۴۰۰ | ۰ دیدگاه
Image Title

شماری از ولایت های کشور در دو روز گذشته گواه سرازیر شدن سیلاب های گسترده بوده است و در تنها در ولایت های هرات، غور و بامیان ۳۰ تن جانباخته اند.

جیلانی فرهاد، سخن‌گوی والی هرات امروز سه‌شنبه (۱۴ ثور) به خبرنامه گفت که در نتیجه سرازیر شدن سیلاب های روز و شب گذشته در روستای «روخه» ولسوالی ادرسکن این ولایت ۱۲ تن جانباخته اند.

فرهاد افزوده که در میان جانباختگان پنج مرد، یک زن و چهار کودک شامل است. به گفته او تاکنون دو جسد تعیین هویت نشده است.

او خاطرنشان کرده که در کنار تلفات انسانی این سیلاب ها ۳۰۰ راس گوسفند نیز تلف شده است.

فرهاد تاکید کرده که ولسوالی اوبه ولایت هرات نیز شاهد سرازیر شدن سیلاب های گسترده بوده و در آن ولسوالی نیز ۱۰ نفر جانباخته اند.

در همین حال مقام ها از ولایت غور نیز گفته اند در نتیجه سرازیر شدن سیلاب ها در ولسوالی ساغر، شهرک و شهر فیروز کوه پنج نفر به شمول چهار زن و دو کودک جان باخته‌اند.

به گفته آنان بیش از ۱۰۰ منزل مسکونی نیز در مرکز ولایت غور تخریب شده اند.

از سوی هم ریاست مبارزه با حوادث ولایت بامیان اعلام کرده است که از سه روز بدینسو سیلاب های مخرب در ولسوالی سیغان، ورس، پنجاب، یکه ولنگ و کهمرد این ولایت سرازیر شده است.

ریاست مبارزه با حوادث بامیان افزوده که در نتیجه این سیلاب ها یک دختر دوساله در روستای «تاوه خانه» ولسوالی یکه‌ولنگ این ولایت جانباخته است.

روند سروی همزمان با پاسخ‌دهی به آسیب دیدگان سیلاب‌ها در ۹ ولایت

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث نیز امروز با نشر خبرنامه ای گفته است که در همکاری با نهادهای عضو کمیسیون دولتی مبارزه با حوادث ولایتی و موسسات ملی و بین المللی، روند توزیع کمک‌های بشری، برای متضررین ناشی از سرازیر شدن سیلاب‌های چند روز گذشته در ولایت‌های هرات، غور، میدان‌وردک، بغلان، سمنگان، خوست، بامیان، دایکندی و بدخشان را آغاز کرده است.

این وزارت افزوده که روند جستجو و نجات، سروی و رسیدگی توسط تیم‌های موظف کمیسیون دولتی مبارزه با حوادث ولایتی در سطح این ولایت ها جریان دارد.

به گفته وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث بر اساس گزارش های ابتدایی، از اثر سرازیر شدن سیلاب‌ها در ۹ ولایت ۱۶ تن کشته، ۱۰ تن مفقود، ۴۴ منزل کلی، ۱۹۷ منزل قسمآ و ۵۰۰ جریب زمین های زراعتی و ۱۲ کاریز تخریب شده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید