کرونا در افغانستان؛ ابتلای 169 نفر در یک‌شبانه روز |
کرونا در افغانستان؛ ابتلای ۱۶۹ نفر در یک‌شبانه روز

کرونا در افغانستان؛ ابتلای ۱۶۹ نفر در یک‌شبانه روز

۹ / ثور ۱۴۰۰ | ۰ دیدگاه

همزمان با ابتلای ۱۶۹ نفر به ویروس کرونا در کشور در ۲۴ ساعت گذشته، مسوولان در وزارت صحت عامه می گویند رخصتی دانشگاه ها و مکاتب شایعه است و افغانستان تاکنون عملا وارد موج سوم ویروس کرونا نشده است.

دستگیرنظری سخنگوی وزارت صحت امروز پنج‌شنبه (۹ثور) به خبرنامه گفت افغانستان تاکنون در آن مرحله شیوع ویروس کرونا قرار ندارد که روی رخصتی مکاتب و دانشگاه و نیز قرنطین بحث شود.

نظری تاکید کرد گردش شیوع ویروس کرونا در شماری از ولایت ها افزایش یافته است اما تاکنون افغانستان عملا وارد موج سوم کرونا نشده است.

در همین حال دفتر والی هرات در خبرنامه ای گفته است که گذرگاه های مرزی ایران برای ورود مسافران افغانستان به خاک ایران، مسدود شده است.

در خبرنامه آمده است که این تصمیم از سوی ایران بدلیل افزایش تهدید نوع جهش یافته ویروس کرونا اتخاذ شده و تردد مسافرین از طریق کلیه مرزهای افغانستان به ایران ممنوع شده است.

دفتر والی هرات تاکید کرده که فعالیت های ترانسپورتی و ترانزیتی همچنان میان دو کشور ادامه دارد و نیز مسافرین از ایران می‌توانند وارد خاک افغانستان شوند.

ابتلای ۱۶۹ نفر در ۲۴ ساعت

در همین حال وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در ۲۴ ساعت گذشته یک هزار ۵۵۲ نمونه مشکوک به ویروس کرونا در لابراتوار های این وزارت بررسی شده که از این میان ۱۶۹ مورد ابتلای آن مثبت تشخیص شده است.

این وزارت افزوده که در عین زمان ۷ بیمار کرونایی در کشور جانباخته اند.

به گفته وزارت صحت با ثبت ارقام تازه شمار مبتلایان به کرونا در کشور به ۵۹ هزار و ۷۴۵ نفر و شمار جانباختگان به دو هزار و ۶۲۵ نفر افزایش یافته است.

در خبرنامه وزارت صحت آمده است که در ۲۴ ساعت گذشته همچنان ۱۸۹۰ بیمار کرونایی صحت یاب شده و شمار مجموعی صحت یاب شدگان به  ۵۳ هزار و ۱۵۴ نفر رسیده است.

این در حالی است که شیوع ویروس کرونا در روزهای اخیر در کشور شدت بیش‌تر گرفته است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید