ابتلای 210 نفر به کرونا در یک‌شبانه روز؛ وزارت صحت وضع محدودیت، قیود شب‌گردی و جلوگیری از تجمعات را بررسی می کند |
ابتلای ۲۱۰ نفر به کرونا در یک‌شبانه روز؛ وزارت صحت وضع محدودیت، قیود شب‌گردی و جلوگیری از تجمعات را بررسی می کند

ابتلای ۲۱۰ نفر به کرونا در یک‌شبانه روز؛ وزارت صحت وضع محدودیت، قیود شب‌گردی و جلوگیری از تجمعات را بررسی می کند

۶ / ثور ۱۴۰۰ | ۰ دیدگاه

همزمان با افزایش شیوع ویروس کرونا و ابتلای ۲۱۰ نفر به این ویروس در ۲۴ ساعت گذشته، وزارت صحت عامه اعلام کرده است که برای پیش‌گیری از موج سوم ویروس کرونا قطع پروازهای هند به افغانستان، وضع محدودیت در تردد مسافران در مرزهای پاکستان و ایران و وضع قیودات شب‌گردی با رهبری دولت و شورای امنیت ملی برای تصمیم گیری شریک می شود.

وحید مجروح سرپرست وزارت صحت عامه امروز دوشنبه (۶ثور) در نشستی با رییسان صحت عامه ولایت ها، نمایندگان سکتور خصوصی، نمایندگان موسسات تطبیق کننده عرضه خدمات صحی و مسوولان ادارات صحی این وزارت بر تدابیر در راستای پیش‌گیری از موج سوم ویروس کرونا گفتگو کرده است.

مجروح افزوده که در حال حاضر هماهنگی خوب میان وزارت صحت عامه و دیگر نهادها وجود دارد و این کار می‌تواند در امر پیش‌گیری از موج سوم ویروس کرونا کمک کند.

سرپرست وزارت صحت از آمادگی برای مبارزه با موج سوم ویروس کرونا خبرداده به مسوولان ادارات هدایت داده تا ظرفیت تولید شرکت‌های اکسیجن را در مرکز و ولایات بررسی و بر اساس آن تدابیر گرفته شود.

او همچنان از مسوولان ادارات مربوطه خواسته تا در رابطه به فراهم سازی کیت‌های تشخیص ویروس کرونا در شفاخانه های خصوصی، پرداخت معاشات کارمندان صحی، استفاده از تیم‌های «آر آر تی» به حیث تیم‌های کلینیکی، استخدام کارمندان جدید در لابراتوارها در صورت ضرورت اقدامات کنند.

ابتلای ۲۱۰ نفر در ۲۴ ساعت

در همین حال وزارت صحت عامه گفته است که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۰ نفر در ولایت های کابل، بلخ، ننگرهار، تخار، بغلان، قندوز، پکتیا، پروان، بامیان، میدان‌وردک، غزنی، کنر، لغمان، پنجشیر، خوست، پکتیکا و سمنگان به کرونا مبتلا شده اند که با ثبت آن شمار مبتلایان به ۵۹ هزار و ۲۲۵ نفر افزایش یافته است.

این وزارت افزوده که در عین زمان شش بیمار کرونایی در ولایت‌های کابل، ننگرهار، غزنی و کنر فوت کرده وشمار فوتی ها به دوهزار و ۵۹۸ نفر افزایش یافته است.

براساس آمار این وزارت در ۲۴ ساعت گذشته همچنان ۳۱ بیمار کرونایی در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، هلمند، لوگر، غزنی، لغمان و پنجشیر بهبود یافته و شمار بهبودیافتگان نیز به ۵۲ هزار و ۵۲۰ نفر افزایش یافته است.

این در حالی است که آمارهای روزانه وزارت صحت حکایت از افزایش شیوع ویروس کرونا دارد و نگرانی ها از شیوع موج سوم کرونا در افغانستان نیز افزایش یافته است.

پیش از این وزارت صحت عامه شیوع نوع جهش یافته کرونا معروف به «کرونای انگلیسی» را  در کشور تایید کرده بود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید