جمعه خونین؛ در یک روز نزدیک به چهل غیر نظامی کشته و زخمی شده اند |
جمعه خونین؛ در یک روز نزدیک به چهل غیر نظامی کشته و زخمی شده اند

جمعه خونین؛ در یک روز نزدیک به چهل غیر نظامی کشته و زخمی شده اند

۱۴ / حمل ۱۴۰۰ | ۰ دیدگاه

مقام های حکومتی اعلام کرده اند که تنها در روز جمعه براثر انفجار ماین های کنار جاده ای و حملات گروه طالبان ۳۹ غیرنظامی در هفت ولایت کشور کشته و زخمی شده اند.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله گفته است که براثر انفجار ماین و انداخت طالبان در ولایت های لغمان، تخار، سرپل، ننگرهار و خوست شش غیرنظامی بشمول یک کودک کشته و ۲۱ تن دیگر بشمول زنان و کودکان زخمی شده اند.

آرین افزوده که این رویداد ها در ساحه «منجان» ولسوالی علیشنگ لغمان، در ساحه «قندهاری قشلاق» ولسوالی خواجه غار ولایت تخار، در روستای صیاد ولسوالی گوسفندی سرپل، در ساحه سبزآباد حوزه هفتم شهر جلال آباد، ولسوالی حصارک ننگرهار و در ساحه «نهار کلی» ولسوالی صبری خوست رخ داده است.

سخنگوی وزارت داخله هدف قرار دادن غیرنظامیان را خلاف معیارهای جنگی خوانده تاکید کرد که طالبان با دوام کشتار مردم همیشه «جنایت» خلق کرده اند.

تلفات غیرنظامیان در هرات و هلمند

هرچند سخنگوی وزارت داخله در مورد تلفات غیرنظامیان در ولایت های هرات و هلمند چیزی نگفته اند اما مقام های محلی این دو ولایت تایید کرده اند که هرات و هلمند نیز در روز جمعه گذشته شاهد تلفات غیرنظامیان بوده است.

عمر زواک، سخن‌گوی والی هلمند گفته است که حوالی ساعت ۱۰:۰۰ روز گذشته یک عراده موتر حامل غیرنظامیان در منطقه «چهارگل» در مسیر شاهراه ۶۰۱ قندهار – هلمند با ماین کنارجاده‌ای برخورد کرده است.

زواک افزوده که این موتر پنج سرنشین داشته و تمامی آنان در این انفجار کشته شده‌اند.

دفتر والی هرات نیز در خبرنامه ای اعلام کرده که حوالی ساعت ۸:۰۰ صبح جمعه یک عراده موتر نوع فلانکوج در مربوطات ولسوالی کشک کهنه‌ی ولایت هرات با ماین کنارجاده‌ای برخورد کرده است.

در خبرنامه آمده است که در این رویداد هفت زن زخمی شده اند.

تاکنون گروهی مسوولیت این رویداد ها را برعهده نگرفته است.

این در حالی است که همزمان با جان تازه گرفتن گفتگو های صلح خشونت ها در افغانستان افزایش یافته و این کشور در چند روز گذشته گواه انفجار و درگیری های پرتلفاتی بوده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید