دیدار مقام های افغان و پاکستان در بحرین؛ افغانستان در نشست صلح مسکو و انقره شرکت می کند |
دیدار مقام های افغان و پاکستان در بحرین؛ افغانستان در نشست صلح مسکو و انقره شرکت می کند

دیدار مقام های افغان و پاکستان در بحرین؛ افغانستان در نشست صلح مسکو و انقره شرکت می کند

۲۳ / حوت ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

 پس از اعلام آمادگی ترکیه و روسیه برای میزبانی از نشست های صلح افغانستان حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان می گویند که نمایندگان حکومت افغانستان در این نشست ها اشتراک می کنند و فعلا مصروف بررسی آن اند.

حمدالله محب امروز شنبه (۲۳حوت) در نشست مشترک خبری با رییس ستاد ارتش، وزیر داخله و رییس عمومی امنیت ملی گفت که افغانستان در نشست‌های که در پیوند به صلح در روسیه و ترکیه برگزار خواهند شد، شرکت می‌کند.

محب افزود: «وزارت خارجه و شورای عالی مصالحه در این مورد کار می کند تا سطح اشتراک دیگر کشورها و گروه طالبان را مشخص سازد و بر اساس سطح اشتراک کنندگان این نشست هیئت افغانستان تعیین می شود.»

قرار است نشست روسیه به تاریخ ۱۸ مارچ در مورد صلح افغانستان در مسکو برگزار شود و این کشور چندی قبل از مقامات افغان برای اشتراک در این نشست دعوت کرده بود.

در نشست مشکو از نمایندگان طالبان و برخی از کشورهای منطقه و آمریکا نیز دعوت شده است.

روز گذشته، وزیر خارجه ترکیه گفت که انقره ‌برای میزبانی از مذاکرات صلح افغانستان در ماه اپریل آمادگی می‌گیرد. به گفته او انقره نماینده ویژه خویش در امور افغانستان را نیز معرفی خواهد کرد.

وزیر خارجه ترکیه تاکید کرده بود که نشست استانبول جایگزین نشست دوحه نه، بلکه مکمل آن است و در هماهنگی با دولت قطر برگزار می‌شود.

دیدار مقام‌های افغان و پاکستانی در بحرین

حمدالله محب در بخشی از سخنان اش گفت که با مقام‌های ارشد نظامی پاکستان در بحرین دیدار و در مورد صلح افغانستان و روابط میان دو کشور گفتگو کرده اند.

در نشست با مقامات پاکستانی از سوی أفغانستان آقای محب، ضیا سراج، رییس عمومی امنیت ملی و یاسین ضیا رییس ستاد ارتش شرکت کرده و با رییس ستاد ارتش پاکستان و رییس استخبارات آن کشور گفتگو کرده اند.

محب در مورد این نشست گفت: «ما بارها این موضوع را مطرح کردیم که تنها به مذاکره با طالبان در افغانستان صلح آمدنی نیست. موضوع مهم و اصل دیگر پاکستان است و همراه پاکستان هم باید صحبت صورت بگیرد.»

او تاکید کرد که نشست بحرین میان افغانستان و پاکستان با وساطت مقام‌های بریتانیایی انجام شده بود و قرار است این نشست ادامه یابد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید