نرخ مرگ گونه انگلیسی کرونا ویروس به طور قابل توجهی بالاتر است |
نرخ مرگ گونه انگلیسی کرونا ویروس به طور قابل توجهی بالاتر است

نرخ مرگ گونه انگلیسی کرونا ویروس به طور قابل توجهی بالاتر است

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۲۱ / حوت ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

لندن (رویترز) – محققان روز چهارشنبه اعلام کردند، یک نوع بسیار واگیردار کووید-۱۹ که از زمان کشف آن در انگلیس در اواخر سال گذشته در سراسر جهان گسترش یافته است، بین ۳۰٪ تا ۱۰۰٪ کشنده تر است.

دانشمندان گفتند در مطالعه‌ای که میزان مرگ و میر در بین افراد مبتلا به ویروس کرونای انگلیسی معروف به B.1.1.7 – را با سایر ویروس‌های ایجاد کننده کووید-۱۹ در انگلیس مقایسه می‌کند، میزان مرگ و میر “به طور قابل توجهی بالاتر” بود.

نوع B.1.1.7 اولین بار در سپتمبر ۲۰۲۰ در انگلیس شناسایی شد و از آن زمان در بیش از ۱۰۰ کشور دیگر نیز یافت شده است.

این ویروس دارای ۲۳ جهش در کد ژنتیکی خود است – تعدادی نسبتاً بالا – و برخی از آنها باعث شده اند که به راحتی گسترش یابد. دانشمندان می‌گویند حدود ۴۰ تا ۷۰ درصد از انواع ویروس‌های قبلی که در گردش بودند، مسری‌تر است.

در این مطالعه انگلیسی، که روز چهارشنبه در مجله پزشکی انگلیس منتشر شد، عفونت با نوع جدید (کرونای انگلیسی) منجر به ۲۲۷ مرگ در یک نمونه ۵۴۹۰۶ موردی از بیماران کووید-۱۹ شد، در حالی که ۱۴۱ در میان تعداد مشابهی از بیماران مبتلا به سایر انواع ویروس، جان خود را از دست دادند.

رابرت چالن، محقق دانشگاه اکستر که این تحقیق را با افراد دیگر برعهده داشت، گفت: “این ویژگی همراه با توانایی گسترش سریع آن، تهدیدی را ایجاد می‌کند که باید جدی گرفته شود.”

کارشناسان مستقل گفتند که یافته های این مطالعه در مورد کرونای انگلیسی بر شواهد اولیه قبلی که در آن عفونت با ویروس B.1.1.7 با افزایش خطر مرگ ناشی از کووید-۱۹ ارتباط دارد، می‌افزاید.

یافته های اولیه این مطالعه در اوایل سال جاری، همراه با تحقیقات دیگر، به دولت انگلستان ارائه شد.

لارنس یانگ، ویروس شناس و استاد شیمی سرطان در دانشگاه وارویک، گفت که مکانیزم های دقیق میزان بالاتر مرگ و میر نوع B.1.1.7 هنوز روشن نیستند، اما “می‌تواند به سطوح بالاتر تکثیر این ویروس و همچنین افزایش قابلیت انتقال آن مربوط باشد ».

وی هشدار داد که نوع انگلیسی ویروس کرونا احتمالاً باعث افزایش اخیر عفونت‌ها در سراسر اروپا شده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید