وضعیت نا آرام ولسوالی المار فاریاب؛ 10 عامل انتحاری طالبان هدف حمله هوایی قرار گرفت |
وضعیت نا آرام ولسوالی المار فاریاب؛ ۱۰ عامل انتحاری طالبان هدف حمله هوایی قرار گرفت

وضعیت نا آرام ولسوالی المار فاریاب؛ ۱۰ عامل انتحاری طالبان هدف حمله هوایی قرار گرفت

۲۰ / حوت ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

در ادامه درگیری ها در ولسوالی المار ولایت فاریاب وزارت دفاع اعلام کرده است که ده عامل انتحاری طالبان را با موتر حامل آنان در این ولسوالی هدف حملات هوایی قرار داده است.

وزارت دفاع امروز چهارشنبه (۲۰حوت) در خبرنامه ای گفته است که گروه طالبان شب گذشته برنامه حمله با موتر بمب بر پاسگاه های نیرو های دفاعی و امنیتی را در ولسوالی المار ولایت فاریاب داشتند.

این وزارت افزوده که در این عملیات پیشگرانه ارتش موتر بمب طالبان را هدف قرار دادند که در نتیجه ۳ انتحار کننده این گروه کشته، و ۷ تن دیگرشان زخمی شده اند.

از سوی هم قول اردوی ۲۰۹ شاهین در خبرنامه ای گفته است که روز گذشته حوالی ساعت ۱:۰۰ پس از چاشت، دو حمله هدفمند هوایی در منطقه «بندر قرایی» ولسوالی المار، بالای تجمع طالبان را اجرا کرده اند که در نتیجه آن ۹ جنگجوی این گروه کشته و ۱۵ تن آنان زخمی شده اند.

قول اردوی شاهین افزوده که در ۲۴ ساعت گذشته در ولسوالی المار به نیروهای دولتی تلفاتی وارد نشده است.

ناامنی ها در ولسوالی المار فاریاب

ولسوالی المار ولایت از چندی بدینسو گواه حضور گسترده گروه طالبان بوده است. این گروه مرکز ولسوالی المار را از یک هفته بدینسو در محاصره خود گرفته اند.

چندی قبل نیز شماری از خانواده های سربازان محاصره شده در ولسوالی المار در اعتراضی در مقابل دفتر والی فاریاب خواهان رسیدگی مسوولان به سربازان محاصره شده بودند.

در همین حال عبدالکریم یورش سخنگوی پولیس فاریاب به خبرنامه گفت که نیروهای پولیس این ولایت روز گذشته توانسته که با نیروهای کمکی در ساحه تحرکات طالبان را خنثی کنند.

یورش افزود نیروهای زمینی نیز به ساحه رسیده و نیروهای کماندو شب گذشته در این ولسوالی با طالبان درگیر شده اند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید