لاغری با رنگ ها؛ آیا رنگ بشقاب تان به کاهش وزن کمک می‌ کند؟ |
لاغری با رنگ ها؛ آیا رنگ بشقاب تان به کاهش وزن کمک می‌ کند؟

لاغری با رنگ ها؛ آیا رنگ بشقاب تان به کاهش وزن کمک می‌ کند؟

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۱۳ / حوت ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

اصلا عجیب نیست که بعد از خواندن عنوان، کمی گیج شده باشید. همیشه به ما گفته شده است که کاهش وزن و لاغری نتیجه عادات غذایی سالم و جلسات ورزشی شدید است. بنابراین، این سوال مطرح می‌شود که چگونه رنگ بشقاب می‌تواند بر این روند پیچیده تأثیر بگذارد. با کمال تعجب، علم لاغری با رنگ ها را تایید می‌کند و حتی آن را مورد حمایت قرار می‌دهد.

مطلب مرتبط: اگر به دنبال کاهش وزن هستید،‌ این ۴ روال را بعد از انجام تمرینات ورزشی دنبال کنید

لاغری و رنگ بشقاب

یکی از مهم‌ترین چالش‌های برنامه های لاغری، کنترل حجم وعده غذایی است که می‌خورید. با این حال، تسلط بر این ترفند و تمرین خوردن ذهن آگاهانه کار ساده‌ای هم نیست. اکثر افراد قادر به پیگیری میزان کالری دریافتی خود نیستند و در نهایت پرخوری می‌کنند. اینجاست که پای لاغری با رنگ ها و رنگ بشقاب وارد میدان می‌شود.

مطالعات نشان می‌دهند اگر افراد بین بشقاب و غذا تضاد بیشتری داشته باشند، احتمالا کمتر غذا می‌خورند. اگر در یک بشقاب تیره غذایی با رنگ روشن بخورید، احتمالاً غذای کمتری خواهید خورد. یک دلیل این است که غذای رنگ روشن در بشقاب تیره شما خودنمایی می‌کند. اما در یک بشقاب با رنگ روشن، غذا و رنگ بشقاب با هم مخلوط می‌شود و شما بیش از حد غذا می‌خورید.

مطلب مرتبط: ۷ عادت صبحگاهی که سبب می شود روند کاهش وزن تان کند شود

برای لاغری با رنگ ها بهتر است از غذا خوردن در بشقاب‌های زرد، قرمز و نارنجی پرهیز کنید زیرا معلوم شده است که این رنگ‌ها اشتهای ما را تحریک می‌کنند. این رنگ‌ها، به ویژه قرمز، فشار خون و ضربان قلب ما را افزایش می‌دهند و احساس گرسنگی بیشتری در ما ایجاد می‌کنند. با این وجود رنگ های خاکستری، سیاه ، قهوه ای و بنفش به عنوان مهار کننده اشتها در نظر گرفته می‌شوند. با خوردن غذا در بشقاب هایی که به این رنگ‌ها هستند، احتمال پرخوری کاهش می‌یابد. رنگ آبی برای لاغری با رنگ ها، بهترین است. مطابق با مطالعات، که غذا خوردن در بشقاب آبی تیره می‌تواند به شما کمک کند تا اندازه غذا را بهتر کنترل کنید.

مطلب مرتبط: زیره برای لاغری؛ چطور از زیره برای کاهش وزن استفاده کنیم

در کنا رنگ ظروف شکل آنها نیز در کاهش وزن نقش دارد. خوردن غذا یا نوشیدنی از یک لیوان یا کاسه بلند و باریک بهتر از یک ظرف بزرگ است. هر دوی آنها ممکن است به همان میزان مایعات یا غذا را در خود داشته باشند، اما مطالعات نشان می‌دهند که کسانی که برای غذا خوردن از یک ظرف باریک و بلند استفاده می‌کنند احساس می‌کنند که بیشتر غذا خورده‌اند و زودتر دست از غذا خوردن می‌کشند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید