آغاز واکسناسیون ویروس کرونا در افغانستان؛ حکومت برای جانباختگان کارمندان صحی ناشی از کرونا منار یادبود می سازد |
آغاز واکسناسیون ویروس کرونا در افغانستان؛ حکومت برای جانباختگان کارمندان صحی ناشی از کرونا منار یادبود می سازد

آغاز واکسناسیون ویروس کرونا در افغانستان؛ حکومت برای جانباختگان کارمندان صحی ناشی از کرونا منار یادبود می سازد

۵ / حوت ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

در آستانه یک سالگی شیوع ویروس کرونا در افغانستان روند تطبیق واکسین این ویروس امروز رسما در کشور آغاز شد و رییس جمهور غنی در مراسم آغاز این روند گفت که منار یادبود برای قربانیان کارکنان بهداشتی که در خط نخست مبارزه با این ویروس جان باخته‌اند ساخته می‌شود.

در مراسم آغاز واکسیناسیون ویروس کرونا امروز سه‌شنبه (۵حوت) مقامات بلندپایه دولتی و سفیر هند در ارگ ریاست جمهوری حضور داشت. قرار است که در این مرحله ۵۰۰ هزار دوز واکسین ویروس کرونا کمک شده از سوی هند برای ۲۵۰ هزار نفر تطبیق شود.

انیسه شهید خبرنگار طلوع نیوز از نخستین کسانی در افغانستان بود که واکسین ویروس کرونا را دریافت کرد.

رییس جمهور غنی در مراسم آغاز تطبیق این واکسین گفت که خطر کرونا هنوز رفع نشده و انواع جدید این بیماری، در حال گسترش است و باید این بیماری جدی گرفته شود.

غنی افزود که افغانستان با مدیریت خوب توانسته است در جریان شیوع ویروس کرونا جامعه و اقتصاد خود را حفظ کند.

او تاکید کرد که به پاس خدمات کارمندان صحی یک منار یادبود ساخته می شود و نام تمامی کارمندان صحی که در راه مبارزه با ویروس کرونا جانباخته اند در آن نگاشته می شود.

غنی با قدردانی از کشور هند مبنی بر کمک واکسین کرونا برای افغانستان تاکید کرده که روابط دو کشور براساس منافع مشترک و دیدگاه مشترک بشردوستانه ایجاد شده است.

او در این مراسم همچنان از کشور های ازبکستان، ترکمنستان و ایران نیز برای باز نگهداشتن سرحدات در هنگام شیوع ویروس کرونا قدردانی کرد.

وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه در این مراسم گفت که واکسن کرونا در مرحله اول به کارمندان صحی، نیروهای امنیتی و کارمندان رسانه‌ای تطبیق می شود.

او تطبیق عادلانه واکسن کرونا را مسوولیت عمده وزارت صحت عامه خواند و از مردم، نهادهای مدنی و رسانه‌ها خواست که وزارت صحت عامه را در اجرای این مسوولیت همکاری کنند.

رودرندرا تاندون، سفیر هند برای افغانستان در این مراسم گفت که شیوع ویروس کرونا تأثیرات جدی را بر جهان گذاشت و افزون بر تأثیرات عمیق اقتصادی آن، تلفات جانی نیز برجای گذاشته است. به گفته او، بدون همبستگی جهانی مبارزه با ویروس کرونا ممکن نیست.

سفیر هند تاکید کرد که کشورش آماده است با حکومت افغانستان و نهادهای صحی آن از نزدیک کار کند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید