تاکتیک تازه؛ تروریستان از شیوه جدید بمب گذاری در جاده‌های کابل استفاده می کند |
تاکتیک تازه؛ تروریستان از شیوه جدید بمب گذاری در جاده‌های کابل استفاده می کند

تاکتیک تازه؛ تروریستان از شیوه جدید بمب گذاری در جاده‌های کابل استفاده می کند

۴ / حوت ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری می گوید اخیرا «تروریستان» شیوه‌ جدیدی را برای بمب‌گذاری در جاده‌های کابل استفاده می‌ کنند.

آقای صالح در گزارش جلسه شش ونیم صبح امروز دوشنبه (۴حوت) نگاشته است که اسنادی در اختیار دارد که گروه طالبان «برمه‌های» خاص را از پاکستان برای اجرای این شیوه ترور ها به دست آورده‌اند.

صالح افزوده که طالبان این «برمه ها» را عمدتا در موترهای نوع سراچه جابجا می کند و با توقف یک الی دودقیقه‌ای می‌توانند یک سوراخ به عمق ده سانتی‌متر در سرک ایجاد و بمب را که همرنگ سرک است جابجا سازند.

او تاکید کرده که این روش طالبان اکنون افشاشده و به تمام پولیس هدایت صادر شده که موترهای سراچه و یا هم تمامی موترهای «غرفه دار»، به‌خصوص موترهایی که سیت عقبی آن‌ها کشیده شده ‌را دقیق تلاشی کنند.

به گفته او پیدا شدن «برمه» ثبوتی برای دست داشتن شخص در ترورهای شهری است.

صالح همچنان تاکید کرده: «من یقین دارم که ما این روش ضد انسانی دشمن را مهار و ناکام می سازیم ولی در عین شک ندارم که در مراکز تعلیمی شان در پاکستان روش دیگری بخاطرکشتار مردم ما برایشان تدریس خواهد شد.»

معاون اول ریاست جمهوری از مردم خواسته است که اطراف خود را متوجه باشند و موارد مشکوک را به نیروهای امنیتی کشور گزارش دهند.

ادامه انفجارهای هدفمند

این در حالی است که انفجارهای هدفمند در شهر کابل در جریان چندماه گذشته افزایش یافته و در آخرین مورد آن که به گفته امرالله صالح از شیوه جدید استفاده شده چهار تن بشمول سه پولیس کشته و ۵ تن زخمی شده اند.

این انفجار ظهر روز گذشته در مربوطات ناحیه چهارم نزدیک چهار راه بره‌کی صورت گرفت و در آن یک موتر نوع رنجر پولیس هدف قرار گرفت.

این انفجار به دلیل زخمی شدن یک زن با دو کودک اش با واکنش های گسترده در فضای مجازی نیز همراه شد.

هرچند گروه طالبان مسوولیت این رویداد رد کرده است اما امرالله صلح معاون اول ریاست جمهوری تاکید دارد که این حمله کار گروه طالبان بوده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید