فایزر و بایو ‌ان ‌تک آزمایش واکسن کرونا روی زنان باردار را آغاز کردند |
فایزر و بایو ‌ان ‌تک آزمایش واکسن کرونا روی زنان باردار را آغاز کردند

فایزر و بایو ‌ان ‌تک آزمایش واکسن کرونا روی زنان باردار را آغاز کردند

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۲ / حوت ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

شرکت‌های داوسازی فایزر و بایو ان تک روز پنجشنبه اعلام کردند که یک مطالعه بین المللی را با ۴۰۰۰ داوطلب برای ارزیابی ایمنی و اثر بخشی واکسن کرونا برای زنان باردار سالم را آغاز کرده اند.

زنان باردار در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به کووید-۱۹ شدید هستند و بسیاری از مقامات بهداشت عمومی به برخی از زنان در مشاغل پرخطر توصیه کرده اند که واکسن ویروس کرونا را حتی پیش از اثبات اینکه برای آنها بی خطر است دریافت کنند.

هفته گذشته، موسسه ملی بهداشت ایالات متحده خواستار شمول بیشتر زنان باردار و شیرده در تحقیقات واکسن کووید-۱۹ شد.

متخصصان اخلاق زیستی، واکسن و بهداشت بارداری سال‌ها استدلال کرده اند که زنان باردار باید در مراحل اولیه آزمایشات واکسن‌های همه‌گیری گنجانده شوند، بنابراین درست نیست که مدت‌ها پس از ظهور یک واکسن موثر منتظر بمانند.

با این وجود، زنان باردار از آزمایشات بزرگ ایالات متحده که برای دریافت مجوز استفاده اضطراری از واکسن کووید-۱۹ استفاده می‌شد، مستثنی شدند.

تولیدکنندگان دارو گفته اند که ابتدا باید مطمئن شوند که واکسن کووید-۱‍۹ به طور کلی ایمن و موثر است و بعد آزمایش واکسن کرونا برای زنان باردار را شروع کنند. در ایالات متحده، تنظیم کننده ها قبل از آزمایش واکسن کرونا برای زنان باردار، از تولیدکنندگان دارو می‌خواهند که برای حصول اطمینان از عدم آسیب رساندن واکسن به جنین یا سقط جنین، آزمایشات ایمنی را روی حیوانات باردار انجام دهند. شرکت‌ها خبر دادند که این مطالعات هیچ خطری جدیدی نشان نمی دهند.

این شرکت ها اعلام کردند که زنان باردار در ایالات متحده قبلاً اولین دوزهای خود را دریافت کرده اند.

این مطالعه جدید زنان باردار ۱۸ ساله و بالاتر را در ایالات متحده، کانادا، آرژانتین، برزیل، شیلی، موزامبیک، آفریقای جنوبی، انگلیس و اسپانیا آزمایش خواهد کرد.

زنان در طی هفته‌های ۲۴ تا ۳۴ بارداری واکسن دریافت می کنند، به این ترتیب که دو دوز واکسن کرونا در فاصله ۲۱ روز به آنها تزریق خواهد شد.

به گفته این شرکت ها، اندکی پس از زایمان، به شرکت کنندگانی که در این آزمایش دارونما دریافت کرده‌اند فرصتی داده می‌شود تا واکسن واقعی را دریافت کنند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید