آتش سوزی گسترده در بندر اسلام قلعه؛ ایران برای بازگشت لاری ها مسیرهای ورودی را باز گذاشته است |
آتش سوزی گسترده در بندر اسلام قلعه؛ ایران برای بازگشت لاری ها مسیرهای ورودی را باز گذاشته است

آتش سوزی گسترده در بندر اسلام قلعه؛ ایران برای بازگشت لاری ها مسیرهای ورودی را باز گذاشته است

۲۵ / دلو ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

مقام های محلی هرات تایید می کنند که آتش سوزی در بندر مرزی اسلام قلعه به وقوع پیوسته و اداره محلی در تلاش مهار آن است. هنوز دلیل وقوع این آتش سوزی گسترده مشخص نشده است.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات به خبرنامه گفت حوالی بعد از ظهر امروز شنبه (۲۵دلو) آتش سوزی «شدید و گسترده» به دلایلی که تا کنون مشخص نیست در بندر مرزی اسلام قلعه به وقوع پیوسته است.

به گفته او در کنار تلاش ها در داخل رایزنی ها با مقامات ایرانی نیز ادامه دارد تا افغانستان بتواند همکاری ایران را برای مهار آتش سوزی در بندر اسلام قلعه داشته باشد.

در همین حال رسانه های ایرانی به نقل از سخنگوی گمرک دوغارون آن کشور گزارش داده اند که برای بازگشت لاری های ترانزیتی و دور شدن از خطرات احتمالی برای محموله‌ها، مسیرهای ورودی ایران باز گذاشته شده است.

بر اساس این گزارش ها بندر دوغارون ایران نیز به دلیل خطرات احتمالی آتش سوزی در بندر اسلام قلعه تخلیه شده و لاری های حامل گاز و سوخت در حال ترک ساحه هستند.

این مقام ایرانی همچنان از تاجران خواسته است که تا اطلاع بعدی از ارسال محموله صادراتی ممانعت کنند.

قطع برق هرات

در همین حال شرکت برشنا در خبرنامه ای اعلام کرده است که حوالی ساعت ۱:۴۰ دقیقه پس از ظهر امروز به دلیل آتش سوزی در بندر اسلام قلعه و شارتی در لین ۱۳۲ کیلوولت برق وارداتی ایران، جریان برق هرات قطع شده است.

این شرکت تاکید کرده که تیم های تخنیکی شرکت برشنا تلاش می کنند تا عارضه پیش آمده را هرچه زودتر رفع کنند و برق هرات را دوباره تامین کنند.

بندر اسلام قلعه در ولسوالی کهسان ولایت هرات و در ۱۲۰ کیلومتری مرکز این ولایت قرار دارد و تا اکنون از خسارت‌های مالی و تلفات جانی این آتش سوزی جزییاتی در دست نیست.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید