واشنگتن تایمز: بایدن در مورد افغانستان باید یک تصمیم دشوار بگیرد |
واشنگتن تایمز: بایدن در مورد افغانستان باید یک تصمیم دشوار بگیرد

واشنگتن تایمز: بایدن در مورد افغانستان باید یک تصمیم دشوار بگیرد

۲۳ / دلو ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

روزنامه واشنگتن تایمز در شماره اخیر خود مطلبی دارد در مورد افغانستان که در‌ آن می‌نویسد رییس جمهور جدید امریکا جو بایدن در رابطه با افغانستان باید یک تصمیم مشکل را اتخاذ کند.

در این مطلب به توافقنامه بین امریکا و طالبان که در ۲۹ ماه فبروری سال گذشته در قطر امضا شد، اشاره شده که بر اساس آن امریکا باید تا ماه می تمام سربازان خود را از افغانستان خارج نماید.

در گزارش واشنگتن تایمز آمده است که رئیس جمهور جو بایدن در اولین بازدید خود از پنتاگون به عنوان فرمانده کل قوا اظهار داشت که می تواند مهلت اول ماه می را برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان کنار بگذارد و بر دیپلماسی به عنوان اولین ابزار مأموریت کشوری آمریکا تأکید خواهد کرد.

رئیس جمهور بایدن گفت که او هرگز در استفاده از زور و فشار برای دفاع از منافع حیاتی مردم آمریکا دریغ نمی کند – اما فقط در صورت لزوم.

وی گفت: “من معتقدم که فشار و زور باید ابزاری برای آخرین راه حل باشد – نه اول. مأموریت اصلی و ضروری وزارت دفاع جلوگیری از تهاجم دشمنان ما است.”

آقای بایدن بیان کرد که او با رهبران سراسر جهان برای پایان دادن به “مسئولیت” جنگهایی که “برای مدت طولانی ادامه یافته است” کار خواهد کرد.

وی گفت: “فرمانده ارشد بودن مسئولیت عظیمی است و من هرگز و به راحتی از عهده آن برنخواهم آمد.”

به نوشته واشنگتن تایمز , خروج قوای امریکا از افغانستان موضوعی است که از رییس جمهور پیشین دونالد ترمپ به جو بایدن رییس جمهوری فعلی به میراث مانده است. از همین سبب تصمیم گیری در مورد آن برای رییس جمهور بایدن مشکل است زیرا برای فکر کردن زمان کافی وجود ندارد. قبل از این یک تعداد از رسانه‌های دیگر امریکایی هم گفته اند که بایدن در پهلوی افغانستان اولویت‌های دیگر داخلی و جهانی دارد که باید به انها بپردازد، اما برای خروج آخرین عسکر امریکایی از افغانستان زمان زیاد ندارد و مجبور است که اولویت را به افغانستان بدهد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید