۹ نشانه که توسط یک مادر قوی پرورش یافته اید |
۹ نشانه که توسط یک مادر قوی پرورش یافته اید

۹ نشانه که توسط یک مادر قوی پرورش یافته اید

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۱۹ / دلو ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

یک مادر قوی فقط نسبت به خودش قوی نیست. او شما را حتی از خودش هم قدرتمندتر می‌کند. او به شما یاد می‌دهد که خودتان باشید و دنبال آنچه می‌خواهید بروید. بدون او، شما در جایگاه امروزتان نبودید!

در این نوشتار ۹ نشانه می‌بینیم که شما توسط یک مادر قوی بزرگ شده‌اید:

۱. قادر هستید که ایده و نظرتان را بگویید

یک مادر قوی صادق و صریح است. او به فرزندان خود می‌آموزد که آنها هم همین‌طور باشند. گفتگو برای انتقال پیام از نظر او بسیار ارزشمند و ضروری است. وقتی با یک مادر قوی بزرگ می‌شوید قادر به انتقال ایده‌ها، حرف‌ها و احساسات‌تان هستید.

۲. او به شما شیوه درست فکر کردن را آموخته‌است

یک مادر قوی به فرزندش نمی‌گوید که چه فکری کند، بلکه به او می‌آموزد که چگونه فکر کند. شما در جمع‌آوری اطلاعات از منابع مختلف متخصص هستید و اطلاعات را ارزیابی می‌کنید و به نتیجه می‌رسید. شما تمایل به یادگیری دارید از پرسیدن سوال نمی‌ترسید. حاضرید گاهی اشتباه کنید و حتی شکست بخورید. این شیوه یادگیری شماست.

مطلب مرتبط: ۱۰ نشانه والدین سمی که بسیاری از آدم ها نمی دانند

۳. شما ارزش آموزش را درک می‌کنید

یک مادر قوی از اهمیت آموزش می‌داند و البته درک می‌کند که تحصیلات فقط رفتن به یک مدرسه گران قیمت یا گرفتن نمرات خوب نیست. بلکه مربوط به توجه، پرسیدن سوال، خواندن و بیان خود از طریق یادگیری درست و قوی است.

۴. شما رقیب خودتان هستید

مادر قوی شما به عنوان الگو به شما نشان داده که اگر سخت تلاش کنید، نتایج سودمندی خواهید گرفت. مهم نیست چند بار با موانع روبرو می‌شوید و چقدر سختی‌ می‌کشید، اما ادامه می‌دهید. رقیب اصلی شما خودتان هستید و یک مادر قوی بیش از هر چیزی می‌خواهد شما به خودتان متکی باشید.

مطلب مرتبط: ۷ عادت مالی که هر پدر و مادری باید به فرزندش بیاموزد

۵. برای استقلال مالی ارزش قائل هستید

استقلال و خودکفا بودن ویژگی اصلی یک مادر قوی است و او این را به فرزندان خود القا می‌کند. او به شما یاد داده که سخت کار کنید و امور مالی خود را مدیریت کنید.

۶. برای رسیدن به آنچه می‌خواهید، اعتماد به نفس دارید

شما می‌دانید که هستید و برای چه چیزی تلاش می‌کنید. داشتن یک مادر قوی به شما اعتماد به نفس و اطمینان خاطر می‌دهد که همان چیزی که می‌خواهید باشید. شما آنچه می‌خواهید می‌پوشید و از بیان خود نمی‌ترسید. مادران قوی فرزندان خود را به ملاقات با آدم‌های جدید، کسب تجارب متنوع و امتحان کردن چیزهای جدید تشویق می‌کنند.

مطلب مرتبط: ۹ جمله جادویی که هر کودکی باید از زبان پدر و مادرش بشنود

۷. اهل همدلی هستید

یکی از برترین صفات در افرادی که توسط مادران قوی پرورش یافته‌اند، توانایی آنها در نشان دادن همدلی است. مادران قوی فرزندان خود را دوست دارند، اما این حمایت و محبت مادرانه به همه کسانی که وارد زندگی آنها و فرزندانشان می‌شوند، می‌رسد. مادر قوی به فرزندان خود یاد می‌دهد که مهربان باشند و انسانیت از خود نشان دهند.

۸. شما می‌دانید که چطور آدم‌ها را گرد هم جمع کنید

اهمیت خانواده، دوستی و اجتماع زمانی برجسته می‌شود که شما توسط یک مادر قوی تربیت شوید. او به شما نشان می‌دهد که به آدم‌های دیگر نیاز دارید و آنها نیز به شما نیاز دارند. شما آموخته‌ایدموخته آ که با اتحاد و ارتباطات قوی، رشد خواهید کرد.

مطلب مرتبط: چطور پدر و مادر بهتری باشیم؛ ۸ نکته که باید به خاطر بسپاریم

۹. مستقل هستید

در حالی که به دیگران نیاز دارید و به روابط خوب اتکا دارید، خودکفا هستید و می‌توانید بدون نیاز به تأیید یا اجازه دیگران در دنیا زندگی کنید. می‌توانید برای خودتان فکر کنید و تصمیم بگیرید. شما یک رهبر هستید و دیگران را زیر پر و بال خود خواهید گرفت و این را یک مادر قوی به شما آموخته‌است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید