فرمانده پولیس میدان وردک به منظور بررسی رویداد بهسود به کابل فراخوانده شده است |
فرمانده پولیس میدان وردک به منظور بررسی رویداد بهسود به کابل فراخوانده شده است

فرمانده پولیس میدان وردک به منظور بررسی رویداد بهسود به کابل فراخوانده شده است

۱۸ / دلو ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

با گذشت ۸ روز از رویداد ولسوالی بهسود ولایت میدان وردک وزارت داخله اعلام کرده است که هییت بررسی‌کننده وضعیت امنیتی بهسود، یافته‌های خود را با وزارت شریک کرده و وزارت داخله به منظور بررسی این موضوع فرمانده پولیس میدان وردک را به کابل فراخوانده است.

وزارت داخله امروز شنبه (۱۸دلو) در اعلامیه ای گفته است که هییت مشترک امنیتی که هفته قبل به منظور بررسی وضعیت امنیتی بهسود میدان وردک به آن ولسوالی سفر کرده بود در دیدار با متنفذین آن ولسوالی اوضاع امنیتی را از نزدیک ارزیابی و نتیجه آنرا به این وزارت سپرده است.

این ووزارت افزوده که در روشنایی یافته های هییت متذکره موضوع واردشدن تلفات ملکی‌ در جریان تجمع بر باشنده‌های ولسوالی بهسود میدان وردک را به‌گونه جدی زیر بررسی دارد.

وزارت داخله خاطرنشان کرده که در پیوند به این رویداد فرمانده پولیس میدان وردک به کابل فراخواند شده تا روی این موضوع بررسی شود.

وزارت داخله تاکید کرده که در صورت اثبات هرنوع تخطی با افراد خاطی در پرتو قانون برخورد می کند.

از سوی هم شماری از کاربران فضایی مجازی خواهان محاکمه فرمانده پولیس مسدان وردک اند و وی را متهم به «جنایت جنگی» در ولسوالی بهسود کرده است.

رویداد بهسود

تنش ها میان مردم و نیروهای امنیتی در ولسوالی های بهسود پس از آن آغاز شد که فرمانده پولیس میدان وردک پس از معرفی فرماندهان پولیس چند ولسوالی از جمله ولسوالی‌های حصه اول بهسود و بهسود مرکزی با حضور صد ها تن از نیرو های امنیتی در ساحه ماندند.
حضور طولانی مدت فرمانده پولیس میدان وردک در ساحه باشندگان محل را نگران کرده و باعث اعتراض این شهروندان شده بود. بر اساس گزارش ها این اعتراضات در‌ قالب تظاهرات روز جمعه گذشته (۱۰دلو) جدی‌تر شده و باعث خشونت ها و وقوع رویداد بهسود گردید.

در نتیجه به خشونت کشیده شدن اعتراضات و به گفته باشندگان محل در تیراندازی نیروهای امنیتی بر معترضین ۱۱ تن کشته و بیش از ۲۰ تن زخمی شدند.

نیروهای امنیتی نیز شماری از معترضان را بازداشت کرده بود.

پس از آن دفتر شورای امنیت ملی به روز سه‌شنبه ۱۴دلو اعلام کرد که هیئت با صلاحیت بررسی از سوی حکومت روز گذشته به ولسوالی حصه‌ی اول بهسود رفته  و فردای آن روز به کار آغاز کرده است.

رویداد بهسود با واکنش های گسترده سیاسیون و شهروندان افغانستان نیز مواجه شده بود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید