بازداشت یکی از عوامل حمله به دانشگاه کابل؛ صالح وعده شناسایی عامل ترور رییس جمعیت اصلاح را داد |
بازداشت یکی از عوامل حمله به دانشگاه کابل؛ صالح وعده شناسایی عامل ترور رییس جمعیت اصلاح را داد

بازداشت یکی از عوامل حمله به دانشگاه کابل؛ صالح وعده شناسایی عامل ترور رییس جمعیت اصلاح را داد

۱۸ / دلو ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

پس از گذشت قریب به چهار ماه از حمله خونین بر دانشگاه کابل امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری می گوید یک تن دیگر از عوامل حمله به دانشگاه کابل بازداشت شده است.

آقای صالح امروز شنبه (۱۷دلو) در گزارش جلسه امنیتی شش و نیم صبح اش نگاشته است که یک نفر دیگر از افراد تحت پیگیرد در رویداد حمله به دانشگاه کابل به اسم محمد عمر در ناحیه شانزدهم شهر کابل بازداشت شده است.

صالح افزوده این فرد زمانی بازداشت شده که برای انجام طلاق همسرش به خانه‌اش در کابل آمده بود.

او از رسانه ها دعوت کرده تا خبر بازداشت یکی از عوامل حمله به دانشگاه کابل را برای «مرحم» گذاری متضررین رویداد انعکاس دهند.

معاون اول ریاست جمهوری با بیان اینکه عوامل حمله به دانشگاه کابل که قبلا بازداشت شده‌اند محکوم به اعدام هستند تاکید کرده: «انشالله روزی شاهد به دار آویختن آنها خواهیم بود.»

این در حالی است که در حمله به دانشگاه کابل به تاریخ ۱۲عقرب ۲۲ تن کشته و ۲۷ تن زخمی شدند. بیشترین قربانیان این رویداد را دانشجویان و جوانان تشکیل می داد.

حمله به دانشگاه کابل واکنش های گسترده را به همراه داشت.

هرچند گروه طالبان مسوولیت این حمله را برعهده نگرفت اما حکومت افغانستان بارها تاکید کرده که این حمله کار گروه طالبان بوده است.

اطمینان از شناسایی عاملان ترور رییس جمعیت اصلاح

امرالله صالح در ادامه به رهبری و اعضای جمعیت اصلاح اطیمنان داده که عامل ترور محمد عاطفرییس شورای مرکزی جمعیت اصلاح را شناسایی می کند.

صالح از اعضا و رهبری جمعیت اصلاح خواسته است که تبلیغات شان را بر ضد «دشمن» که به گفته او طالبان و حامیان آن هستند استفاده کنند.

او خاطرنشان کرده که ترور رهبر جمعیت اصلاح شباهت زیادی به ترور عبدالله عزام در پشاور دارد  تصریح کرده کسانی که تاریخ را می دانند این ظرافت را درک می کنند.

محمدعاطف رییس شورای مرکزی جمعیت اصلاح به تاریخ ۱۴ دلو حوالی  ساعت ۸:۳۰ صبح روز سه‌شنبه در ساحه سلیم کاروان از مربوطات ناحیه چهارم شهر کابل در انفجار ماین مقناطیسی جاسازی شده در موترش کشته شد.

رویدادهای پایتخت

معاون اول ریاست جمهوری در عین حال گفته است سطح جرایم جنایی در شهر کابل پایین آمده اما روش و تاکتیک مجرمین پیچیده شده است.

او با بیان اینکه در حد اوسط چهار عراده موتر روزانه از شهر کابل دزدی می شود از مردم خواسته که در موترهای خود وسیله «جی پی اس» نصب کنند.

 

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید