کنگره امریکا: ایالات متحده باید خروج نیروهای خود از افغانستان را به تاخیر اندازد |
کنگره امریکا: ایالات متحده باید خروج نیروهای خود از افغانستان را به تاخیر اندازد

کنگره امریکا: ایالات متحده باید خروج نیروهای خود از افغانستان را به تاخیر اندازد

خبرنگار خبرنامه

فرشته فرهنگ
خبرنگار خبرنامه

۱۶ / دلو ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

در گزارش کنگره امریکا زیر نام “گروه مطالعه‌ افغانستان” به ریاست جنرال جوزف دانفورد که روز چهارشنبه (۱۵ دلو) منتشر شده، آمده که با توجه به شرایط، خروج سربازان آمریکایی از افغانستان، می‌تواند سبب بی ثباتی در منطقه، قوی شدن شبکه‌ القاعده و تشدید جنگ های داخلی در این کشور شود.

در این گزارش آمده است که ایالات متحده باید مهلت تعیین شده تا ۱ ماه می برای خروج نیروهای خود از افغانستان را تمدید کند که این مورد به دولت بایدن اجازه می‌دهد تا در سیاست خود در قبال افغانستان تجدید نظر کند و کاهش نیروها را نسبت به پیشرفت در مذاکرات صلح و همچنین کاهش خشونت های طالبان و مهار القاعده تنظیم نماید.

طبق این گزارش، خروج کامل سربازان آمریکایی در ماه می بدون در نظر گرفتن پیشرفت در گفتگوهای صلح، می‌تواند سبب فروپاشی دولت افغانستان شود.

در این گزارش آمده است که سیاست ایالات متحده باید بازنگری شود تا اطمینان حاصل گردد که مذاکرات صلح در دوحه بین طالبان و هیاتی که شامل مقامات دولت افغانستان است، به یک توافق با دوام می‌رسند.

گزارش گروه مطالعه افغانستان همچنین هشدار داده که ممکن است گروه طالبان با تمدید ماموریت سربازان آمریکایی در افغانستان موافق نباشند و از گفتگوهای صلح بیرون شود.

با این حال وزارت خارجه آمریکا در واکنش به این گزارش گفته است که تا کنون هیچ تصمیمی در مورد شمار سربازان آمریکایی در افغانستان گرفته نشده و دولت آمریکا، در حال بازنگری توافق نامه دوحه است.

گروه مطالعه افغانستان، در دسامبر سال ۲۰۱۹، از سوی کنگره آمریکا ایجاد شد تا در خصوص سیاست آمریکا در برابر صلح افغانستان پیشنهاداتی تهیه و ارائه کند.

کار این گروه در اپریل ۲۰۲۰ شروع شد و گزارش خود را روز چهارشنبه (۱۵ دلو) منتشر کردند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید