خواست اتحادیه اروپا؛ آتش بس فوری و احترام به قوانین بشردوستانه بین المللی در أفغانستان |
خواست اتحادیه اروپا؛ آتش بس فوری و احترام به قوانین بشردوستانه بین المللی در أفغانستان

خواست اتحادیه اروپا؛ آتش بس فوری و احترام به قوانین بشردوستانه بین المللی در أفغانستان

۱۶ / دلو ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

جینز لنارشیچ، کمیشنر و مسئول مدیریت بحران و کمک های بشر دوستانه اتحادیه اروپا، بار دیگر خواست این اتحادیه برای آتش بس فوری و احترام به قوانین بشر دوستانه بین المللی از سوی همه طرف ها را تکرار نموده است.

او در دیدار روز گذشته چهارشنبه (۱۵ دلو) خود از کابل گفته است که “هزینه انسانی جنگ بسیار زیاد است و بیشترین آسیب را به غیرنظامیان وارد می‌کند. پیام من امروز در اینجا کاملا واضح است. حمایت از غیرنظامیان بنیاد حقوق بشردوستانه بین المللی است و باید توسط همه احترام گذاشته شود. اتحادیه اروپا تقاضایش را برای آتش بس فوری تکرار می‌نماید.”

آقای لنارشیچ در دیدار خود با اشرف غنی رئیس جمهور و عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی، حمایت قاطع اتحادیه اروپا، با در نظر گرفتن اوضاع سیاسی و بشردوستانه افغانستان را اعلام داشت و همچنان بر وحدت سیاسی و مصالحه همه تمام طرف ها و اهمیت نهادهای غیردولتی برای ارائه کمک های بشردوستانه و انکشافی در افغانستان تاکید نمود.

رئیس بخش بشردوستانه اتحادیه اروپا گفته است که برای حفاظت از غیرنظامیان در جنگ و احترام به قانون بین المللی بشردوستانه نمی‌تواند منتظر آتش بس بماند و تصریح کرده که ایمنی و دسترسی بدون مانع امدادگران بشردوستانه قابل سازش نمی‌باشد.

این در حالی است که اتحادیه اروپا تنها در سال ۲۰۲۰ نزیک به ۷۰ میلیون یورو کمک بشردوستانه برای اطمینان از کمک های ضروری امداد رسانی به آسیب پذیرترین افراد شامل قربانیان جنگ، بیجاشده گان وآفات طبیعی اختصاص داده است.

همچنین در سال ۲۰۲۰ بخش عمده کمک های صحی این اتحادیه به موارد اضطراری بهداشتی ناشی از همه گیری کرونا اختصاص یافته بود.

به تازگی اتحادیه اروپا ۱۴۷ میلیون یرور را برای مبارزه با کوید-۱۹ که شامل کمک های بشردوستانه و توسعه می‌شد به کشور کمک کرده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید