انفجار ماین های مقناطیسی در کابل؛ در دو روز 3 غیرنظامی کشته و 5 تن زخمی شده اند |
انفجار ماین های مقناطیسی در کابل؛ در دو روز ۳ غیرنظامی کشته و ۵ تن زخمی شده اند

انفجار ماین های مقناطیسی در کابل؛ در دو روز ۳ غیرنظامی کشته و ۵ تن زخمی شده اند

۱۴ / دلو ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

در ادامه انفجار ماین های مقناطیسی در کابل کمیسیون مستقل حقوق بشر می گوید در نتیجه این انفجار ها در دو روز ۳ غیرنظامی کشته و ۵ تن زخمی شده اند.

کمیسیون حقوق بشر امروز سه‌شنبه (۱۴دلو) در اعلامیه ای گفته است که در نتیجه انفجار ۵ ماین مقناطسی در روز گذشته و امروز ۳ غیرنظامی جانباخته و ۵ تن زخمی شده اند.

این کمیسیون افزوده که این انفجار ها در ناحیه های دوم، ‌هفتم و دهم و ‌حوزه‌های سوم و چهارم شهر کابل‌ رخ داده است.

تاکنون کسی و یا گروهی مسئولیت این حمله‌ها را ‌برعهده نگرفته است.

کمیسیون حقوق بشر خواهان توقف قتل‌های هدف‌مند و حمله بر هدف‌های غیرنظامیان شده تاکید کرده که استفاده از ماین های مقناطیسی در مکان‌های عمومی و شهری، افزون بر افراد ‌هدف‌، همواره سبب تلفات و خسارات بر غیرنظامیان نیز شده است.

این کمیسیون همچنان خاطرنشان کرده که عاملان انفجار ماین های مقناطیسی در هر زمان و مکان تحت پیگرد قرار می گیرند و پاسخگو خواهند بود.

کمیسیون مستقل حقوق بشر هم‌چنان از نهادهای مسوول خواستار اقدام‌های مؤثر پییشگیرانه، شناسایی عاملان و برخورد عادلانه و قانونی با آن‌ها و تأمین عدالت برای قربانیان این حملات شده است.

سه انفجار امروز در کابل

این در حالی است که شهر کابل امروز سه‌شنبه گواه سه انفجار بوده که در نتیجه آن دو تن بشمول رییس شورای مرکزی جمعیت اصلاح کشته و ۵ تن دیگر زخمی شده اند.

فردوس فرامرز سخنگوی پولیس کابل می گوید حوالی ساعت ۰۷:۳۵ دقیقه صبح امروز در مربوطات ناحیه دوم ساحه جوی‌شیر، یک عراده واسطه نوع «افرست» هدف انفجار قرار گرفته و در آن دو تن زخمی شده اند.

فرامرز افزوده که حوالی ساعت ۰۸:۳۰ انفجار دومی در مربوطات ناحیه چهارم ساحه سلیم کاروان یک عراده واسطه نوع «فورنر» غیرنظامیان را هدف قرار داده که در نتیجه آن دو غیرنظامی کشته و دو تن زخمی شده اند.

به گفته او انفجار سومی حوالی ساعت ۱۰:۲۷ دقیقه در مربوطات ناحیه سوم ساحه نوآباد یک عراده واسطه نوع کرولا را هدف قرار داده که در نتیجه آن یک غیرنظامی زخمی شده است.

هرچند حکومت گروه طالبان را عامل اصلی انفجار ماین های مقناطیسی می داند اما این گروه تاکنون مسوولیت اانفجار ها را برعهده نگرفته است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید