۸ چای گیاهی فوق العاده برای آرام کردن ذهن و رفع اضطراب |
۸ چای گیاهی فوق العاده برای آرام کردن ذهن و رفع اضطراب

۸ چای گیاهی فوق العاده برای آرام کردن ذهن و رفع اضطراب

۱۱ / دلو ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

برخی از چای‌های گیاهی و دارویی می‌توانند باعث از بین رفتن استرس، آرام کردن ذهن و رفع اضطراب گاه به گاه شوند. اما مهم است بدانید آنچه برای یک شخص مفید است ممکن است برای شما مفید نباشد. در واقع، یافتن چای گیاهی یا دارویی مناسب شما می‌تواند زمان‌بر باشد. این نوشتار را بخوانید تا با ۸ چای گیاهی موثر برای آرام کردن ذهن و رفع اضطراب آشنا شوید.

۱٫ بابونه

یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ دریافت که استفاده طولانی مدت از عصاره بابونه به طور قابل‌توجهی علائم متوسط ​​تا شدید اختلال اضطراب فراگیر (GAD) را کاهش می‌دهد.

۲. آرام کردن ذهن و رفع اضطراب؛ اسطوخودوس

اسطوخودوس به دلیل اثرات تثبیت‌کننده خلق و خو و آرام بخش به طور گسترده‌ای شناخته‌شده است. اما آیا می‌دانید ممکن است به اندازه برخی از داروها در رفع اضطراب موثر باشد؟

محققان در یک مطالعه در سال ۲۰۱۰ دریافتند که سیلکسان، کپسول اسطوخودوس، به اندازه لورازپام در بزرگسالان مبتلا به GAD موثر است.

۳. چای سبز

چای سبز سرشار از ال-تیانین، اسید آمینه‌ای است که ممکن است اضطراب را کاهش دهد. یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ نشان داد دانشجویانی که چای سبز می‌نوشند به طور مداوم فشار روانی کمتری دارند. بنابراین چای سبز هم در دسته چای‌های مناسب برای آرام کردن ذهن و رفع اضطراب قرار می‌گیرد.

مطلب مرتبط: چای سبز به این ۷ شیوه سلامت پوست را بهبود می دهد

۴. ریحان مقدس

ریحان مقدس که تولسی نیز نامیده می‌شود برای آرام کردن ذهن و رفع اضطراب عالی است. یک مطالعه نشان داد که مصرف عصاره ریحان مقدس علائم اختلال اضطراب فراگیر را کاهش می‌دهد.

۵. زردچوبه

زردچوبه غنی از ترکیب ضد التهابی کورکومین است. یک بررسی تحقیقاتی ۲۰۱۷ منبع معتبر دریافت که کورکومین می‌تواند اثرات ضد اضطراب و ضد افسردگی داشته باشد.

مطلب مرتبط: زردچوبه برای پوست؛ ۱۰ خواص اثبات شده که این ادویه برای پوست دارد

۶. آرام کردن ذهن و رفع اضطراب؛ رازیانه

از قدیم‌الایام چای رازیانه برای رفع اضطراب استفاده می‌شد. اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است، اما یک مطالعه معتبر در سال ۲۰۱۸ متوجه شد که رازیانه دارای اثرات ضد اضطراب و ضد افسردگی در زنانی است که یائسه بودند.

۷. گل رز

بوی گل رز با آرامش همراه است و حداقل یک مطالعه این موضوع را تأیید می‌کند. محققان در یک مطالعه ۲۰۱۶ دریافتند که رایحه درمانی با گلاب به کاهش احساس اضطراب در افراد مبتلا به بیماری کلیه در مرحله نهایی کمک می‌کند. عطر گلاب برای آرام کردن ذهن و رفع اضطراب موثر است.

مطلب مرتبط: ۸ نشانه هشداردهنده که کلیه های تان درست کار نمی کنند

۸. آرام کردن ذهن و رفع اضطراب؛ جینسنگ

جینسنگ ممکن است یک درمان جهانی نباشد، اما تحقیقات از مزایای آن پشتیبانی می‌کند. به عنوان مثال، یک مطالعه ۲۰۱۳ نشان می‌دهد که ممکن است به محافظت از بدن در برابر اثرات استرس کمک کند. برخی از منابع معتبر منبع همچنین نشان می‌دهد که ممکن است خستگی را کاهش دهد.

۸. شیرین بیان

ریشه شیرین بیان که یکی از عناصر محبوب گیاهی در چای‌ها و جوشانده‌های سرماخوردگی و آنفولانزا است، برای کاهش استرس و خستگی و همینطور آرام کردن ذهن و رفع اضطراب هم استفاده می‌شود.

محققان در مطالعه‌ای روی موش‌ها دریافتند که عصاره شیرین بیان می‌تواند اثرات ضد اضطرابی داروهای اضطراب را افزایش دهد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید