از ماین های مقناطیسی تا هماهنگی های نهادی؛ صالح خواهان وضاحت دادستانی کل در باره فرار یک اختطاف‌چی شد |
از ماین های مقناطیسی تا هماهنگی های نهادی؛ صالح خواهان وضاحت دادستانی کل در باره فرار یک اختطاف‌چی شد

از ماین های مقناطیسی تا هماهنگی های نهادی؛ صالح خواهان وضاحت دادستانی کل در باره فرار یک اختطاف‌چی شد

۶ / دلو ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری می گوید یک رباینده مرتبط با باند روحاند زیر عنوان مریض روانی به شفاخانه ملکی انتقال یافته و از آنجا فرار داده شده است. او از دادستانی کل خواسته در این مورد وضاحت دهد.

امرالله صالح امروز دوشنبه (۶دلو) در گزارش جلسه شش ونیم صبح اش نگاشته است که روش او در جلسات شش و نیم این است که خلا ها را خاموشانه پر سازد اما در بعضی موارد برملاسازی خلا ها باعث می شود که ادارات خود وادار به تحرک شده و اقدام کند.

صالح افزوده که جلسه امروز تمرکز روی تطبیق هدایات و طرح های ریاست جمهوری شامل نزدیکی هرچه بیشتر دادستانی با نهاد های امنیتی بخاطر صفرسازی نقایص در پرونده تروریستان ومجرمین بوده است.

به گفته او هماهنگی به شیوه جلسات شش و نیم باعث شده که کند کاری و فضای اتهام بندی به حد اقل آن برسد و افراد فساد پیشه تثبیت و بازداشت شوند.

معاون اول ریاست جمهوری تاکید کرده که یکی ازین خلا های «تکان دهنده» زمینه سازی برای فرار دادن یک تن اختطاف گر از شفاخانه صحت روانی بوده که برای فرار او زمینه سازی شده است.

او خاطرنشان کرده که تمام افرادی که در قضیه دست داشته بازداشت شده اما کار روی تمام آدم هایی که چنین فضا را ایجاد کرده اند ادامه دارد.

صالح فراری دادن این اختطاف گر که مربوط به باند روحان بوده را جرم بزرگ خوانده از دادستانی کل خواسته است که با نشر اعلامیه به مردم وضاحت دهد.

تلاش برای حل معضل ماین های چسپکی و ترورها در شهر کابل

امرالله صالح در خصوص انفجار ماین های مقناطیسی به مردم اطمینان داده با ابتکارات که آغاز شده بزودی این معضل حل گردد.

او از ابتکارات حل معضل تک تیر اندازان «بزبزک» طالبان یاد آوری کرده گفته است که از آن تاریخ تا امروز هیچ تلفات با این سلاح طالبان صورت نگرفته و آخرین تلفات آن بخاطر غفلت یک پاسگاه در ولسوالی قره باغ بوده بوده است.

صالح تاکید کرده که برای فلج سازی ماین های مقناطیسی به زمان نیاز دارد تا تدارکات انجام شود.

به گفته او روز گذشته در ناحیه چهارم شهر کابل زمانی که سه نفر تروریست در انتظار بودند تا یک فعال مدنی را ترور کنند بازداشت شدند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید