مروری کوتاه بر زندگی جیل بایدن؛ معلمی که بانوی اول آمریکا شد |
مروری کوتاه بر زندگی جیل بایدن؛ معلمی که بانوی اول آمریکا شد

مروری کوتاه بر زندگی جیل بایدن؛ معلمی که بانوی اول آمریکا شد

۴ / دلو ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

جیل بایدن، بانوی اول ایالات متحده، مدرس کالج منطقه‌ای و نویسنده‌ی کتاب‌های پرفروش است. داکتر بایدن همچنین از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ عنوان بانوی دوم ایالات متحده را داشته‌است.

اوایل زندگی و شغل

جیل تریسی جیکوبز بایدن در ۳ ژوئن ۱۹۵۱ در هامونتون، نیوجرسی از بونی ژان گادفری جیکوبز و دونالد کارل جیکوبز به دنیا آمد. او که بزرگ‌تر چهار خواهر خود بود، در ویلو گروو، پنسیلوانیا، درست خارج از فیلادلفیا بزرگ شد. جیل در سال ۱۹۶۹ از دبیرستان آپر مورلند فارغ التحصیل شد، سپس در سال ۱۹۷۵ از دانشگاه دلاویر با مدرک لیسانس فارغ التحصیل شد.

در سال ۱۹۷۶، جیل بایدن تدریس زبان انگلیسی را در دبیرستان سنت مارک در ویلمینگتون آغاز کرد. وی سپس در دبیرستان کلیمونت معلم خواندن شد. در آن زمان، او در حال تحصیل در مقطع فوق لیسانس با تخصص خواندن از دانشگاه وست چستر بود. وی اولین مدرک فوق لیسانس خود را در سال ۱۹۸۱ گرفت.

در سال ۱۹۷۵، او با جو بایدن آشنا شد. آنها در سال ۱۹۷۷ ازدواج کردند و او مادر دو پسر بایدن، بو و هانتر شد. دختر آنها اشلی در سال ۱۹۸۱ متولد شد.

جیل بایدن در حالی که در دانشگاه ویلاانووا مجددا در مقطع فوق لیسانس تحصیل می‌کرد، در بیمارستان روانپزشکی راکفورد انگلیسی تدریس می‌کرد. در سال ۱۹۹۳، او کار خود را در کالج منطقه‌ای فنی دلاویر شروع کرد. در سال ۲۰۰۷، وی دکترای آموزش (Ed.D.) را در زمینه رهبری آموزشی از دانشگاه دلاویر دریافت کرد.

وقتی جو بایدن معاون رئیس جمهور شد و بایدن‌ها به واشنگتن دی‌سی نقل مکان کردند، داکتر بایدن کار خود را در کالج منطقه‌ای نورترن ویرجینیا ادامه داد و تمام هشت سال را تدریس کرد.

بانوی دوم

داکتر بایدن به عنوان بانوی دوم، روی حمایت از کالج‌های منطقه‌ای، خانواده‌های نظامیان و آموزش زنان و دختران در سراسر جهان تمرکز داشت.

از آنجایی که دولت اوباما-بایدن بر بهبود رکود اقتصادی ۲۰۰۸ تمرکز داشت، داکتر بایدن تلاش کرد تا بر نقش حیاتی کالج‌های منطقه‌ای در اقتصاد کشور تأکید کند.

داکتر بایدن دختر یک مسئول اتاق کنترل نیروی دریایی و مادر سرگرد بو بایدن، سرباز گارد ملی ارتش دلاویر، حامی همیشگی خانواده‌های نظامی بوده‌است. وی به عنوان بانوی دوم، به همراه میشل اوباما، بانوی اول، موسسه جوینینگ فورسِز را راه‌اندازی کرد، ابتکاری برای حمایت از پرسنل نظامی، جانبازان، خانواده‌های آنها، و بازماندگان.

داکتر بایدن در اولین دوره حضور خود در کاخ سفید به حدود چهل کشور جهان سفر کرد و از پایگاه‌های نظامی، بیمارستان‌ها و اردوگاه‌های پناهندگان بازدید و از آموزش و توانمندسازی اقتصادی زنان و دختران حمایت کرد.

حمایت داکتر بایدن برای آموزش و پیشگیری از سرطان از سال ۱۹۹۳، زمانی که چهار نفر از دوستانش به سرطان پستان مبتلا شدند، آغاز شد. و پس از اینکه داکتر بایدن و جو بایدن پسر خود را به علت سرطان مغز از دست دادند، به ایجاد تعهد ملی برای پایان دادن به سرطان کمک کردند.

زندگی پس از دولت اوباما-بایدن

به دنبال دولت اوباما-بایدن، بایدن و داکتر جیل بایدن بنیاد بایدن و مرکز سرطان بایدن را راه‌اندازی کردند.

کتاب پرفروش نیویورک تایمز او به نام “جایی که نور وارد می‌شود: ایجاد یک خانواده، کشف خودم” در سال ۲۰۱۹ منتشر شد. پس از آن کتاب دوم او به نام «جوئی: داستان جو بایدن» در سال ۲۰۲۰ منتشر شد.

بانوی اول آمریکا

داکتر جیل بایدن به عنوان بانوی اول فعالیت خود را برای تحصیل، خانواده‌های نظامیان و مبارزه با سرطان ادامه می‌دهد. وی استاد نوشتن در کالج منطقه‌ای نورترن یرجینیا است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید