هشدار طالبان نسبت به ادامه حملات نیروهای آمریکایی؛ آمریکا بر تداوم حمایت از نیروهای افغان تاکید کرد |
هشدار طالبان نسبت به ادامه حملات نیروهای آمریکایی؛ آمریکا بر تداوم حمایت از نیروهای افغان تاکید کرد

هشدار طالبان نسبت به ادامه حملات نیروهای آمریکایی؛ آمریکا بر تداوم حمایت از نیروهای افغان تاکید کرد

۱۵ / جدی ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

پس از آن که گروه طالبان هشدار دادند در صورت ادامه حملات هوایی نیروهای آمریکایی این گروه اقدام می کند سانی لگت سخنگوی نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان می گوید که از نیروهای افغان در برابر حملات طالبان دفاع می کنند.

سانی لگت امروز دوشنبه (۱۵جدی) در توییتی اظهارات طالبان مبنی بر نقض توافق نامه صلح آمریکا و این گروه از سوی نیروهای آمریکایی را رد کرده گفته است که نیروهای ایالات متحده در عمل «روشن و ثابت» بوده است.

سخنگوی نیروهای امریکایی در افغانستان تاکید کرده که از نیروهای افغان در برابر حملات طالبان دفاع می کند.

او با بیان این که همه طرف ها برای کاهش خشونت اقدام کند از گروه طالبان خواسته است که حملات و ترورهای هدفمند مقامات دولتی، رهبران جامعه مدنی و خبرنگاران برای موفقیت صلح باید متوقف شود.

هشدار طالبان به آمریکا

این اظهارات سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان در حالی مطرح شده است که ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در اعلامیه ای گفته است که از چند روز به اینسو، نیروهای امریکایی جنگجویان این گروه را در ولایت های ننگرهار و هلمند مورد حملات پیهم هوایی قرار داده‌اند.

مجاهد افزوده که در کنار این حملات، نیروهای آمریکایی سربازان دولتی را که در ولسوالی ارغنداب ولایت قندهارعملیات کرده‌اند حمایت هوایی می کنند.

سخنگوی طالبان با بیان این که حملات هوایی نیروهای آمریکایی در مناطق «غیرجنگی» صورت گرفته خاطرنشان کرده است که اینگونه «سرپیچی‌های مکرر امریکایی» ها در حالی رخ می‌دهد که دو روز قبل وزیر امور خارجه آمریکا اعلان کرده است که پس از امضای توافقنامه دوحه هیچ نظامی آمریکایی در افغانستان کشته نشده است.

سخنگوی طالبان این اظهارات وزیر خارجه آمریکا را نشان از تعهد این گروه به توافقنامه دوحه خوانده هشدار داده است که اگر حملات هوایی و عملیات در ولسوالی ارغنداب قندهار متوقف نشود این گروه به «عکس العمل جدی» مجبور می‌شوند که مسوولیت آن به عهده آمریکا است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید